Найбільш стабільними державами сучасного індустріального світу є ті, де річний дохід на душу населення сягає 35,5 тисячі доларів. Такого висновку дійшли вчені з університетів міста Уорік (Великобританія) і штату Міннесота (США).
"Людина в сучасному світі починає відчувати себе щасливою, коли її річний дохід досягає 35,5 тисячі доларів, - наголошується в дослідженні. - Цей поріг являє собою оптимальну суму, яка дає можливість відчувати, що життя вдалося. Більш низький показник змушує відчувати певну нестачу можливостей, а більш високий - породжує завищені бажання, які часто неможливо виконати".
"Ми виявили дивовижну річ: задоволення від життя зростає, але до якоїсь межі. Цією вершиною є дохід у 35,5 тисячі доларів. Після відбувається падіння "рівня щастя", незважаючи на розмір багатства, якими людина володіє, - сказав один з дослідників професор Эдженио Прото. - При цьому почуття задоволення життям підвищується в країнах, де доходи громадян приблизно рівні".
В якості прикладу він навів держави Скандинавії з дуже високими податками на великі статки. Таким чином, у сучасному світі саме 35,5 тисячі доларів чистого річного доходу є тією золотою серединою, яка приносить задоволення окремій людині, так і робить стабільним все суспільство, відзначають дослідники. !zn
Читайте також:
Більшості українців для щастя достатньо, щоб всі рідні були живі та здорові
Українці стали відчувати себе менш щасливими
Опубліковано рейтинг найщасливіших країн світу: Україна на 91 місці