Тривалість місії дослідники визначили, спираючись на можливості сучасних технологій. За основу автори взяли сонячний зонд "Паркер" - автоматичний космічний апарат NASA для вивчення зовнішньої корони Сонця. Його запуск намічений на літо 2018 року. Передбачається, що корабель наблизиться до зовнішніх шарів світила на відстань близько 6 мільйонів кілометрів і буде рухатися з рекордною швидкістю 724 тисячі кілометрів на годину, що становить близько 0,067 швидкості світла. Якщо перший екіпаж полетить до Проксими b так само швидко, то він досягне планети через 6300 років. У майбутньому термін польоту може істотно скоротитися, аж до 42 років, але дослідники вирішили виходити з поточних можливостей.
Потім вчені провели комп'ютерну симуляцію, яка враховувала випадкові і природні смерті учасників експедиції, можливу безплідність, обмеження через кровозмішення і рівень ймовірності завагітніти.
З'ясувалося, що для колонізації Проксими b необхідно, як мінімум, 98 осіб - 49 чоловіків та 49 жінок. Саме таке число астронавтів дозволить екіпажу не тільки вижити, але і мати здорове потомство і повністю виключити кровозмішення (за винятком ранніх етапів польоту). Оптимальним родючим вікном виявився вік 32-40 років - народжуючи дітей у цей період, люди зможуть забезпечити стабільний приріст населення корабля і підтримати баланс між молодими і старими членами екіпажу. Крім того, в цьому випадку епідемія, яка відбудеться в середині подорожі, не призведе до повної загибелі всіх учасників експедиції.
Про відкриття землеподібні планети біля Проксими Центавра стало відомо 24 серпня. Відстань від планети Proxima b до материнської зірки становить 7 мільйонів кілометрів – всього 5% від відстані між Землею і Сонцем. Планета знаходиться набагато ближче до своєї материнської зірки, ніж Меркурій до Сонця, але і сама Проксима набагато тьмяніша за Сонце. Тому виходить, що Proxima b потрапляє всередину жилої зони своєї зірки. За оцінками, температура на її поверхні дозволяє існувати вода в рідкому стані.