Вчені пересадили пацієнтові вухо, яке було вирощене з його тканин

Поділитися
Вчені пересадили пацієнтові вухо, яке було вирощене з його тканин Вухо виростили з клітин пацієнта © 3DBio Therapeutics
Надалі такий підхід сподіваються використовувати для лікування людей з рідкісним уродженим дефектом.

Команда вчених з США заявила про те, що їй вдалося успішно реконструювати людське вухо, використавши для цього власні тканини пацієнта для створення тривимірного біоімпланту. Дослідники сподіваються, що надалі цей метод можна буде використовувати для лікування пацієнтів з рідкісним вродженим дефектом, повідомляє Science Alert.

Операцію провели в рамках першої стадії клінічних досліджень для оцінки безпеки та ефективності імпланту для людей з мікротією, у яких зовнішнє вухо маленьке, несформоване належним чином. Імплант під назвою AuriNovo був розроблений компанією 3DBio Therapeutics, а операцією керував Артуро Бонілья, засновник та директор Інституту мікротії та вродженої деформації вуха у Сан-Антоніо, штат Техас.

Він заявив, що сподівається, що одного разу імплант замінить наявні методи лікування мікротії. Вони включають пересадку хряща з ребер пацієнта або використання синтетичних матеріалів для реконструкції зовнішнього вуха.

Нова процедура передбачає 3D-сканування протилежного вуха пацієнта для створення плану, потім збирання зразка клітин вушного хряща та вирощування їх до достатньої кількості. Ці клітини змішують з біочернилами на основі колагену, які потім формують зовнішнє вухо. Імплант оточує друкована біорозкладна оболонка, яка забезпечує його початкову підтримку, а потім вбирається в тіло пацієнта.

За задумом вчених, імплант з часом зростає і набуває форми та еластичності природного вуха. У подальших клінічних випробуваннях мають брати участь 11 пацієнтів.

За даними Центрів з контролю та профілактики захворювань, мікротія зустрічається приблизно у 1 з кожних 2000-10000 дітей. До факторів, що сприяють розвитку дефакту, відносять діабет у матері, а також раціон матері з низьким вмістом вуглеводів та фолієвої кислоти. Більше до розвитку захворювання схильні хлопчики.

За відсутності інших захворювань діти з мікротією можуть нормально розвиватися та вести здоровий спосіб життя. Разом з тим вони часто страждають від низької самооцінки, а також знущань з боку однолітків. У майбутньому 3DBio має намір розробити імпланти, які можна буде використовувати для людей з більш тяжкою формою мікротіі.

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я України спільно з Львівським територіальним медичним об'єднанням підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю з американською корпорацією ADAM. Це дозволить створювати 3D-імпланти кісток для тих, хто постраждав від війни, розв'язаної в нашій країні Росією.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі