Вчені отримали знімок наймасивнішої зірки Всесвіту

Поділитися
Вчені отримали знімок наймасивнішої зірки Всесвіту Вчені отримали знімки зірки R136a1 © Gemini observatory
Зірка майже в 200 разів масивніша за Сонце.

Вчені за допомогою телескопа Gemini South у Чилі, який є частиною Міжнародної обсерваторії Gemini, отримали найчіткіший на даний момент знімок зірки R136a1 – наймасивнішого відомого світила у Всесвіті. Як повідомляє Phys.org, дослідження, проведене вченими, кидає виклик існуючому погляду на масивні зірки і свідчить про те, що вони можуть бути не такими масивними, як вважається.

Астрономам ще доведеться дізнатися, як формуються зірки, маса яких у 100 разів перевищує масу Сонця. Однією з частин головоломки є складність проведення спостережень за такими зірками, які, як правило, мешкають у густонаселених центрах, оповитих пилом зоряних скупчень.

Крім того, життя гігантських зірок напрочуд коротке, вони вмирають молодими, спалюючи запаси палива всього за кілька мільйонів років. Для порівняння, вважається, що Сонце прожило менше половини свого 10-мільярдного життя.

Поєднання високої концентрації зірок, короткого життєвого циклу та велика відстань до гігантських зірок робить їх дуже складними моделями для спостережень.

Тепер ученим вдалося отримати найчіткіше зображення зірки R136a1, яка є наймасивнішою у Всесвіті. Вона входить до складу кластера R136, який знаходиться на відстані 160 тисяч світлових років від Землі у центрі туманності Тарантул.

NOIRLab/NSF/AURA/J. da Silva/Spaceengine
NOIRLab/NSF/AURA/J. da Silva/Spaceengine

У ході попередніх спостережень вчені з'ясували, що маса R136a1 у 250-320 разів перевищує масу Сонця. Але нові спостереження показали, що вона, ймовірно, всього в 170-230 разів більша за наше світило. Разом з тим, навіть за таких оцінок R136a1 є наймасивнішою відомою зіркою у Всесвіті.

Астрономи можуть визначити масу зірки, порівнюючи її яскравість і температуру, що спостерігаються,  з теоретичними передбаченнями. Чітке зображення R136a1 дозволило вченим акуратніше відокремити світло зірки від її найближчих сусідок. Це дозволило точніше визначити її яскравість, а, відповідно, і масу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі