Вчені з Обсерваторії Грін-Бенк отримали знімки кратера Тихо на Місяці в безпрецедентній якості. Як повідомляє Scitech daily, це найякісніші знімки супутника Землі, отримані з поверхні планети.
На зображення потрапила область розмірами 200 на 175 кілометрів. Таким чином, вченим вдалося зняти весь кратер, діаметр якого становить 86 кілометрів.
Телескоп Грін-Бенк - це найбільший повністю керований радіотелескоп у світі. У 2020 році його оснастили приладом, який дозволяє йому передавати радіолокаційний сигнал в космос. Відтоді вчені зробили кілька пробних зображень, серед яких - знімок кратера Тихо.
«Зображення отримали за допомогою процесу, який називається радіолокаційне синтезування апертури. Кожен імпульс, який випускається телескопом, відбивається від цілі, в даному випадку поверхні Місяця, приймається і зберігається. Збережені імпульси порівнюються один з одним і аналізуються для створення зображення», - розповів інженер Обсерваторії Грін-Бенк Гален Воттс.
Він також додав, що зображення з використанням цього процесу ще ніколи не отримували на таких великих відстанях. «Ще 10 років тому нам потрібні були б місяці роботи на комп'ютері, щоб отримати одне таке зображення, і може бути рік або більше, щоб отримати декілька», - зазначив Уоттс.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені заявили про те, що вода на Місяці може мати земне походження. За їхніми словами, вона могла з'явитися на супутнику нашої планети завдяки дії «земного вітру» - потоку частинок, які були викинуті магнітосферою планети.