Вчені отримали нові докази того, що фізіологія людини підвладна впливу її розуму. В ході експерименту дослідники встановили, що рівень глюкози в крові людей, що страждають діабетом, змінювався в залежності від "уявного", а не від реального часу. Результати досліджень вчених були опубліковані в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.
У ході експерименту 46 добровольців одного віку були запрошені в лабораторію, в якій їх розділили на три групи. У всіх учасників групи забрали пристрої, які показують час. Потім вони протягом 90 хвилин грали в різні відеоігри. При цьому годинник в лабораторії в одному випадку показував правильний час, в іншому – поспішав, а в третьому – запізнювався, тобто до кінця експерименту показував 45 і 180 хвилин відповідно.
У результаті виявилося, що рівень глюкози в крові діабетиків залежить від "уявного" часу, а не від реального його плину. Тобто у тих, хто був упевнений, що вони грали 180 хвилин, глюкози в крові було менше, ніж у тих, хто думав, що минуло всього 45 хвилин. При цьому інші фактори ніяк не вплинули на результат експерименту.
Раніше вчені встановили, що обчисленнями та уявленнями цифр і чисел в розумі займається не тільки права півкуля мозку, але і ліва його половина. Вчені з'ясували, що на цифри реагує особлива ділянка в нижній частині скроневої кори мозку, яка включалася при перегляді чисел як у лівій, так і в правій півкулі. Ця ділянка, яку вчені назвали "зоною форми числа" (NFA), призначена виключно для розпізнавання чисел - вона не включалася тоді, коли дослідники показували добровольцям літери або "фальшиві числа" – знаки, схожі за формою на цифри, але які при цьому ними не були.