Вчені описали шість нових видів карликових мурахоїдів

Поділитися
Вчені описали шість нових видів карликових мурахоїдів Карликовий мурахоїд виявився сім'ю різними видами © N+1
Карликовий мурахоїд вважався єдиним представником свого роду і виду протягом 250 років.

Бразильські вчені описали шість нових видів карликових мурахоїдів. Як повідомляє N+1, з моменту відкриття 250 років тому карликовий мурахоїд вважався єдиним представником свого роду і виду, тепер же виявилося, що рід Cyclopes складається, насправді, як мінімум, з семи видів.

У новій роботі бразильські дослідники переглянули систематику роду Cyclopes, використовуючи дані морфології, морфометрії та молекулярної генетики. Для цього вони здійснили 17 експедицій в Бразилію і Сурінам. Мурахоїдів, яких їм вдалося зловити, вимірювали і фотографували, у них брали зразки крові для молекулярного аналізу і відзначали місце затримання.

У цілому дослідники вивчили 287 зразків, у тому числі взятих з опудал і черепів 20 колекцій із різних країн. Аналіз мітохондріальної та ядерної ДНК виявив серед них сім груп, що відрізняються генетично і таких, що відповідають окремим популяціям.

Морфометричні дані (що описують форму черепа) говорили, принаймні, про три різні групи карликових мурахоїдів. Різниця між популяціями була видна також у структурі та кольорі шерсті. Найцікавіші дані були отримані за допомогою методу молекулярного годинника, який дозволяє оцінити, наскільки давно відбулося розділення двох видів за кількістю відмінностей між їх ДНК. Молекулярний годинник показав, що сімейство карликових мурахоїдів (Cyclopedia) розійшлося з іншими мурахоїдами близько 30 мільйонів років тому. Всі розбіжності видів всередині сімейства відбулися за останні 10,3 мільйонів років.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили новий вид гігантських черепах, які проживають на Галапагоських островах. З урахуванням нововідкритого виду, на даний момент на Галапагоських островах мешкають 11 видів гігантських черепах. Раніше їх було 15, проте 4 види вимерли. Такі черепахи, в основному, живуть на сході острова Санта-Крус.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі