Вчені назвали міфом значну чисельну перевагу бактерій в тілі людини

Поділитися
Вчені назвали міфом значну чисельну перевагу бактерій в тілі людини Організм середньої людини містить 39 трильйонів бактерій © N+1
Людський організм містить 30 трильйонів власних і 39 трильйонів бактеріальних клітин.

Група біологів з Ізраїлю та Канади прийшла до висновку, що твердження про те, що вміст бактеріальних клітин в людському організмі на порядки перевершує вміст власних клітин, є міфом. Попередня робота дослідників опублікована на сайті bioRxiv.

"Канонічне" співвідношення клітин людської мікрофлори і самого організму 10:1 з'явилося понад 40 років тому. Таку оцінку в 1972 році дав Томас Лакі, який вказав на те, що тільки в шлунково-кишковому тракті повинно міститися більше 100 трильйонів бактерій. Наступні цифри відштовхувалися від розрахунків Лакі і на сьогоднішній день вважалося, що людський організм містить 10 трильйонів еукаріотичних кліток і містить на порядок більше прокаріотичних "жителів". Однак в останні роки ці цифри стали піддаватися сумніву з боку деяких фахівців.

Автори нової роботи прийшли до висновку, що середня людина повинна містити близько 30 трильйонів власних і 39 трильйонів бактеріальних клітин. Співвідношення виходить зовсім іншим, приблизно 1,3:1. Ці цифри досить приблизні, і у різних людей можуть відрізнятися на величину до 52 відсотків, – але, все ж, не на порядки. Більш того, сумнівна чисельна перевага бактерій в нашому організмі легко втрачається.

Як пишуть автори, серед власних клітин абсолютне лідерство за кількістю займають дрібні численні еритроцити і їхні гематопоетичні попередники, на які припадає близько 24,9 трильйонів (84 відсотки) клітин нашого тіла. Наводяться і дані по вмісту в ньому бактерій. На мілілітр об'єму прямої кишки їх міститься 10 за кількістю, слини – 100 мільярдів, тонкого кишечника – від 1 тисячі до 100 мільйонів, в залежності від відділу. Виключно "густонаселеним" є зубний наліт, однак обсяг речовини зовсім невеликий. Крім того, на кожному квадратному сантиметрі шкіри живуть менше 10 мільйонів бактерій.

У підсумку за чисельністю в мікрофлорі нашого тіла домінують бактерії прямої кишки (за оцінками вчених, 100 трильйонів на літр при обсязі 0,4 літра), а в самому організмі – еритроцити крові (5 трильйонів на літр при обсязі 5 літрів). Це і дає співвідношення 1,3:1 – куди більш помірне, ніж вважалося до цих пір.

Раніше повідомлялося про те, що бактерії навчилися протистояти антибіотикам "останньої надії". Це означає, що незабаром можлива поява бактерій, стійких до всіх відомих типів ліків, і такі гени стійкості вже помічені у бактерій, які вражають людей.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі