Вчені назвали тварину, яка не старіє

Поділитися
Вчені назвали тварину, яка не старіє У голих землекопів немає ознак старіння © Science Magazine
Дослідники встановили, що голі землекопи не старіють з віком.

Американські вчені встановили, що голі землекопи не старіють і не починають частіше помирати віком. Як повідомляє журнал Science, це відкриття важливо для розуміння механізму старіння.

Голі землекопи є одними з найбільш загадкових істот на Землі. У них фактично ніколи не розвивається рак, вони стійкі до болю і можуть прожити без кисню до 18 хвилин. Тепер же дослідники виявили нову "надздібнсть" цих тварин.

Люди і переважна більшість ссавців вмирають, підкоряючись статистичній залежності, яку вивів у 1825 році Бенджамін Гомпертц. Відповідно до розподілу Гомпертца, ймовірність смерті зростає з роками. У людей вона зростає майже логарифмічно: ймовірність смерті в 20 років удесятеро нижча, ніж у 60.

Вчені вивчали голих землекопів протягом 30 років. Для кожної тварини вони записали дату народження і дату смерті, а також те, чи померли вони внаслідок експериментів або з якихось інших причин. Виявилося, що ймовірність смерті у голих землекопів становить 0,0001 – незалежно від прожитих років і навіть дещо зменшується з роками. Дорослішання у них настає близько шестимісячного віку, а середній термін життя в лабораторії становить приблизно шість років. Деякі особини можуть доживати до 30-річного віку.

Вчені вважають, що клітини голих землекопів мають високу активність систем, що ремонтують ДНК, а також шаперонів - білків, які підтримують правильну структуру в інших білках. Це дозволяє тваринам не накопичувати генетичні дефекти.

Як підкреслюють дослідники, можливо, голі землекопи все-таки старіють, але набагато пізніше, ніж інші ссавці і цей процес протікає у них нетиповим чином. Можливо, після 20-30-річного віку землекопи більше не можуть підтримувати функції ремонту організму, який в результаті швидко зношується.

Раніше вчені заявили про те, що морські губки є тваринами, найбільш пристосованими до того, щоб пережити апокаліпсис. Губки змогли пережити ордовицьку кризу майже без зниження видового різноманіття.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі