У ході дослідження вчені провели розрахунки "енергетичного балансу" планети при моделюванні її життєвого циклу без участі тектоніки плит. Учених цікавило, чи здатне "первісне" тепло планети, що сформувалася, плюс енергія радіоактивного розпаду в її надрах, самі по собі підтримувати необхідний приплив тепла - без участі рухомої літосфери. І дійсно, навіть при цьому моделюванні авторами планети могли зберігати потрібні кількості енергії протягом чотирьох мільярдів років – для появи і розвитку життя термін більш ніж достатній.
Кругообіг вуглецю при цьому відбувається повільніше, але все-таки відбувається: ранній вулканізм покриває планету шаром застиглої лави, яка з часом ховається під осадовими породами і йде на глибину. Тут вона знову нагрівається і плавиться, випускаючи замкнений вуглекислий газ. Інтенсивність цього процесу визначається конкретним складом і розмірами планети, і у багатьох розглянутих вченими випадках вони забезпечували досить інтенсивний обмін речовин, підходящий для розвитку біосфери.
Раніше повідомлялося про те, що вчені відкрили екзопланету з орбітою, що суперечить теоретичним моделям. Обертаючись навколо досить невеликої зірки, вона відхилена від площини обертання зірки на 76%. Планета має масу, близьку до маси Юпітера, але розташовується на більш близькій відстані до зірки.