Учені вважають, що саме стародавні люди стали причиною вимирання більшості видів гігантських ссавців, таких як мамонти або шаблезубі тигри. Дане дослідження опубліковано в журналі Ecography.
Дослідники вважають, що чисельність популяцій великих ссавців, які коли-небудь населяли нашу планету, стала скорочуватися 80 тисяч років тому. Повністю ж вони вимерли 10 тисяч років тому. Серед зниклих тварин були такі ссавці, як тигри, шерстисті мамонти, шерстисті носороги й гігантські броненосці.
"Ми не знаємо, що саме в діяльності наших предків призвело до вимирання тварин. Можливо, вони вбивали їх, щоб прогодуватися, витісняли із зони проживання. Наш аналіз цього не показує, але ми з впевненістю заявляємо, що древні тварини вимерли через діяльність людини, а не через кліматичні зміни", - повідомили автори дослідження.
Вчені зіставили поява людини в різних регіонах з початком вимирання гігантських ссавців із піками кліматичних змін. З'ясувалося, що у всіх регіонах, окрім Азії, саме прихід людей збігався з скороченням популяцій тварин.
Раніше група палеонтологів довела, що історія Землі налічує не п'ять, а шість глобальних періодів вимирання життя на нашій планеті.