Міжнародна група вчених заявила про те, що представники племені цімане, які живуть в Болівії, мають більш здоровим мозком, ніж їхні однолітки з США і Європи. З віком їхній мозок старіє на 70% повільніше, ніж у жителів західних країн, повідомляє Naked science.
Вчені дослідили 746 дорослих цімане у віці від 40 до 94 років. Дослідники просканували їхній мозок, щоб простежити, як змінюється його обсяг з віком людини. Після цього результати порівняли з аналогічними даними, отриманими про жителів Європи і США.
Виявилося, що різниця обсягів мозку літніх цімане і людей середнього віку на 70% нижча, ніж у жителів західних країн. Тобто, їхній мозок старіє і атрофується повільніше, що знижує ризик когнітивних порушень і недоумства. Крім того, запалення не має на мозок цімане такого впливу.
Ймовірно, що більш висока швидкість втрати мозкової тканини у європейців пов'язана з сидячим способом життя і неправильною дієтою. У племені цімане практично немає доступу до медичної допомоги, але його представники ведуть активний спосіб життя, а їхній раціон багатий клітковиною, включає овочі, рибу і нежирне м'ясо.
«Результати показали, що атрофію мозку можна уповільнити тими ж факторами способу життя, які пов'язані з дуже низьким ризиком серцевих захворювань», - зазначив автор дослідження Андрій Іримія.
Плем'я цімане цікавило дослідників і раніше. У 2017 році вчені виявили, що у цімане найнижчий рівень поширеності коронарного атеросклерозу серед усіх відомих науці популяцій. Також у них не виявилося факторів ризику серцево-судинних захворювань. Дуже низький рівень серцевих захворювань, швидше за все, пов'язаний з примітивним способом життя.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Університету Наварри заявили про те, що часте вживання шкідливої їжі у вигляді ультраоброблених продуктів може привести до змін в хромосомах, пов'язаних зі старінням.