Учасників дослідження розділили на п'ять груп, залежно від кількості клітковини і йогурту, які вони споживали. Виявилося, що для тих, хто вживав найбільшу кількість подібних продуктів, ризик розвитку раку легенів був на 33% нижчим, ніж для тих, хто не вживав йогурт взагалі і віддавав перевагу продуктам з низьким вмістом клітковини.
Ефект може бути пов'язаний з наявністю пребіотиків - компонентів їжі, які не засвоюються організмом, проте стимулюють ріст корисної мікрофлори в кишечнику. Вчені підкреслюють, що результати виявилися справедливими як для тих, хто палив у сьогоденні або минулому, і тих, хто ніколи не палив, а також для чоловіків і жінок різних національностей.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили перший випадок "зараження" людини раком. У 41-річного пацієнта були виявлені пухлини, клітини яких були занадто малими для ракових клітин людини. У ході досліджень виявилося, що пухлини були передані людині від паразита. Дослідження вчених показало, що ракові клітини, які виникли в організмі паразита "карликовий ціп'як", перейшли в організм господаря – чоловіка, організм якого був ослаблений ВІЛ-інфекцією.