Харчові волокна містяться в овочах, фруктах, горіхах, бобових, кашах та хлібі. Вони сприяють зростанню корисної мікрофлори в кишечнику. Ці бактерії переробляють компоненти їжі, які не перетравлюються власними ферментами людини, і виробляють коротколанцюгові жирні кислоти, включаючи бутират.
У ході дослідження вчені провели досліди на мишах, які були розділені на групи відповідно з віком і часткою харчових волокон, які вони вживали в їжу. Дослідники стежили за рівнем бутирату в крові та концентрацією протизапальних речовин в кишечнику. Виявилося, що раціон харчування з високим вмістом харчових волокон значно підвищував рівень бутирату і зменшував запалення в кишечнику у старих гризунів. Крім того, було встановлено, що під дією бутирату кількість білків, які могли завдати шкоди нейронам, знижувався.
Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили в мозку людини два кластера генів, які відповідають за розвиток інтелекту. В ході досліджень вчені встановили, що ці ж гени в зміненому стані можуть призвести до епілепсії та когнітивного дисбалансу.