Вчені назвали можливу причину падіння Аккадської імперії

Поділитися
Вчені назвали можливу причину падіння Аккадської імперії Вчені проаналізували зразки викопних коралів © Phys.org
До занепаду імперії призвели потужні пилові бурі.

Японські вчені заявили про те, що їм вдалося знайти причину падіння Аккадської імперії, яка існувала в XXIV - XXII століттях до нашої ери на території Месопотамії. На думку дослідників, до занепаду держави призвели потужні пилові бурі, повідомляє EurekAlert!.

Аккад був першою об'єднаної імперією в Месопотамії, його розквіт стався завдяки розвитку іригації. Разом з тим, люди покинули державу близько 4200 років тому, що призвело до її занепаду. Перші поселення з'явилися на цій території тільки 300 років потому.

Попередні дослідження показували, що Аккадська імперія пала через тривалої посухи і громадянських конфліктів. Разом з тим, вчені не до кінця вивчили кліматичні зміни, які призвели до занепаду сільського господарства.

У ході нового дослідження вчені провели палеокліматичні реконструкції змін в температурі і водному режимі в районі археологічних розкопок стародавнього міста Шубат-Елліль. Було проаналізовано шість зразків викопних коралів віком 4,1 тисячі років з Оманської затоки. Їх порівняли з сучасними коралами, при цьому враховувалися дані про нинішню кліматичну обстановку.

Виявилося, що чотири тисячі років тому взимку траплялися тривалі періоди шамаля (північно-західного вітру), які приводили до потужних пилових бур. Бурі разом з тривалою посухою стали причиною занепаду сільського господарства, що призвело до соціальної нестабільності та голоду. В результаті люди покинули цей регіон 4200 років тому.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.

Раніше під час розкопок біля собору святого Юра у Львові археологи виявили фундамент, який, на думку дослідників, є частиною церкви, що стояла на цьому місці до зведення собору. Фундамент датується XIV–XV століттям.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі