Партенокарпічні (без насіння) плоди зустрічаються у багатьох культурних рослин – всім відомий виноград без кісточок. Однак, як правило, такі форми відбиралися у ході селекції, як продукт випадкової мутації, що сталася за тисячоліття культивування. Тепер же дослідники змогли добитися такого ж результату всього за кілька днів за допомогою системи CRISPR/Cas9.
Цільова мутація була внесена в ген SlIAA9, що призвело до підвищеного виробництва ауксинів, рослинних гормонів, що стимулюють ріст плодів без формування насіння. В іншому ГМ-рослини нічим не відрізнялися від звичайних, тільки листки (їхній ріст також контролюється ауксинами) мали менш порізану форму.
Подібні рослини не потребують запилення для того, щоб приносити плоди. Застосування їх в сільському господарстві знизить потреби у комахах.
Раніше повідомлялося про те, вчені провели дослідження, результати якого допомогли їм виявити групу генів, видалення яких призводить до різкого збільшення тривалості життя. Вчені сподіваються в майбутньому створити препарати, які будуть придушувати роботу деяких генів і таким чином продовжувати життя.