3 з Ексетерського університету розробили плагін до програми ImageJ, який дозволяє побачити зображення так, як бачать їх тваринами. Даний плагін доступний для завантаження на сайті одного з авторів дослідження
Програмі ImageJ необхідно два зображення об'єкта для коректної обробки зображення: знімок у видимому спектрі і в ультрафіолетовому. Після цього плагін для ImageJ дозволяє накладати зображення одне на одного і регулювати колірні рівні таким чином, щоб на виході вийшло зображення, яке бачить потрібний досліднику живий організм.
Колірний зір є різним у різних видів тварин. Наприклад, люди сприймають червоний, зелений і синій кольори, але значна частина ссавців чутлива тільки до синього і жовтого. А багато птах і рептилій бачать світ відразу в чотирьох кольорах і навіть в ультрафіолеті.
Для того щоб розібратися в механіці роботи камуфляжу та інші аспекти зору тварин, дослідникам необхідно зрозуміти, як виглядає навколишній світ в їх очах. За словами вчених, квіти часто дуже красиво виглядають в ультрафіолетовому спектрі. Справа в тому, що бджоли бачать в ультрафіолетовому спектрі і, таким чином, квіти ефективніше залучають цих комах для запилення.
Раніше в обсерваторії Кека на Гаваях повідомили, що астрономи зареєстрували випромінювання найвіддаленішою від Землі галактики EGSY8p7. Дана галактика розташована на відстані 13,1 млрд світлових років від нашої планети, і ми "бачимо" її такою, якою вона була всього 585 млн років після Великого вибуху.