Міжнародна група вчених створила розширену методику аналізу і передбачення терористичної активності. Всю інформацію дослідники брали з відкритих джерел і не використовували допомогу силових структур. Спроба підключити до такого аналізу штучний інтелект показала вражаючий результат, повідомляє Naked science.
Запропонована вченими модель в меншій мірі спирається на історію терактів, ніж попередні. Але вона включає 20 структурних параметрів, наприклад ВВП на душу населення, розвиненість державних структур і так далі. Модель враховувала ще 14 процедурних характеристик (змінних), серед яких вже були і попередні акти тероризму, а також такі неочевидні параметри, як зміни видимої з космосу освітленості вулиць у містах.
Дослідники «нацькували» штучний інтелект на матрицю, яка складалася з територіальних і часових комірок. Перших було 26551 - всю територію Землі розділили на квадрати зі стороною 50 кілометрів. Для кожного сектора враховували 799 комірок тривалістю сім днів. Дані для аналізу зібрали з 2002 по 2016 рік.
Тобто, вчені надали ШІ інформацію про те, де проходили теракти раніше, а також додаткові соціальні та економічні дані. Оскільки тимчасові рамки, які розглядалися, вже стали історією, дослідники точно знали, були в тому чи іншому регіоні терористичні атаки, чи ні.
У результаті середня точність на наступну часову комірку склала від 0,81 до 0,97 (одиниця в цьому випадку є ідеальним передбаченням) в залежності від методики оцінки. З передбаченням тяжкості терактів все виявилося трохи складніше, особливо якщо аналізувалися регіони, де активність терористів рідкісна або взагалі відсутня.
Однак в будь-якому випадку нова модель, яка використовує ШІ, виявилася радикально точнішою, ніж всі раніше створені. Разом з тим, вчені поки не вважають свою розробку готовою до практичного застосування і планують доопрацювати її.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.
Раніше вчені з Австралії провели три експерименти зі штучним інтелектом і з'ясували, що він може навчитися маніпулювати людьми. В рамках цих експериментів нейромережа грала в ігри проти людей.