Вчені з інституту Джорджії вирішили змінити традиційний підхід до спілкування робота і людини, який передбачає почергову активність зі зміною комунікативних ролей. Для того, щоб зробити спілкування робота Simon біль "людяним", дослідники розробили дві моделі вільної поведінки при взаємодії з людиною, в яких встановили різні значення декількох параметрів.
В одній моделі роботу дозволялося перебити людину, а в другій він навпаки, сам замовкав, якщо чув людський голос. Також від моделі залежала самостійність робота у фізичних діях, наявність зорового контакту зі співрозмовником і частота використання роботом паралінгвістичних засобів. При цьому для спілкування робот використовував протомову, що не несе ніякого смислового навантаження для людини.
При спілкуванні з активною моделлю робота люди частіше виступали в ролі ведених, реагували на репліки і дії робота, не намагалися взяти ініціативу в свої руки. При цьому вони характеризували поведінку робота як "егоїстичну". У випадку ж з пасивною моделлю люди самі щось розповідали роботу, а його характеризували як "замкнутого" і навіть "відчуженого".
Раніше повідомлялося про те, що у Нью-Йорку робот пройшов тест на самосвідомість. У ході експерименту робот зміг упізнати власний голос.