Вчені ідентифікували таємничого «володаря всесвіту», який згадувався у давній Пальмірі

Поділитися
Вчені ідентифікували таємничого «володаря всесвіту», який згадувався у давній Пальмірі Вчені розповіли, ким був загадковий "володар всесвіту"
Загадкове божество згадувалося як «той, чиє ім'я благословенне навіки».

Вчені з Університету Вроцлава у Польщі заявили про те, що їм вдалося ідентифікувати загадкового бога, який згадується у написах зі стародавнього міста Пальміра, розташованого на території сучасної Сирії. Це божество згадується у численних арамейських записах як «той, чиє ім'я благословенне навіки», «володар всесвіту» та «милостивий», повідомляє Science Alert.

Пальміра існувала протягом тисячоліть. Дві тисячі років тому вона відігравала важливу роль торговельного міста, яке поєднувало Римську імперію з азіатськими шляхами, такими як Шовковий шлях.

Для того, щоб з'ясувати, ким же було це давнє божество, дослідники порівняли написи з Пальміри з тими, що були виявлені по всій Месопотамії та датувалися першим тисячоліттям до нашої ери. Виявилося, що богів, яким поклонялися в Месопотамії, називали тими самими іменами, що і невідоме божество з Пальміри.

Наприклад, Бел-Мардук - верховний бог Вавилона - також іменувався "милосердним". Фраза «володар світу» - титул, схожий на «володар всесвіту», іноді використовувався для позначення Баалшаміну, бога неба.

Крім того, коли люди писали заклики до божественного втручання, вони не завжди зверталися до конкретного бога, а скоріше до будь-якого божества, яке могло прислухатися до їхніх молитов.

«Не було жодного анонімного бога, кожен бог, який вислуховував прохання і виявляв прихильність до прохань, заслуговував на вічну хвалу», — заявила автор дослідження Александра Кубяк-Шнейдер.

Вчені, які не брали участі у дослідженні, обережно віднеслися до висновків Кубяк-Шнейдер. Вони наголосили, що наукова спільнота розгляне запропоновану гіпотезу і кожен дослідник вирішить для себе сам, чи підтримуватиме її. Інші вчені заявили про те, що знеособлене звернення справді може бути адресоване кільком божествам. Разом з тим, вони звернули увагу на те, що тексти з Месопотамії, які вивчала Кубяк-Шнейдер, були написані за тисячу років до текстів з Пальміри.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі