Вчені довели, що на Нептуні і Урані йдуть алмазні дощі

Поділитися
Вчені довели, що на Нептуні і Урані йдуть алмазні дощі Вчені відтворили алмазні дощі Урана і Нептуна в лабораторії © NASA
Вуглець перетворюється на кристали алмазу і опускається ближче до кам'яно-крижаного ядра.

Вчені дослідним шляхом довели, що на Нептуні та Урані можуть йти алмазні дощі. Дослідники давно підозрювали це, але довести змогли тільки зараз, повідомляє ВВС.

Обидві планети належать до так званих крижаних гігантів, незважаючи на те, що речовина, з якої вони складаються, заходиться в рідко-газоподібному стані, а температура досягає декількох тисяч градусів. Атмосфера і Нептуна, і Урана складається в основному з водню і гелію, але глибше містяться і інші речовини, наприклад, метан.

Відповідно до гіпотези, на глибині температура і тиск повинні досягати таких значень, що метан розпадається на складові елементи: вуглець і водень. У результаті більш легкий водень піднімається в атмосферу, а вуглець під дією навколишнього середовища перетворюється на кристали алмазу і повільно опускається ближче до ядра.

У ході нового дослідження вчені з лабораторії американської Національної прискорювальної лабораторії SLAC при Стенфордському університеті відтворили в лабораторії умови, близькі до тих, які спостерігаються в глибинах Урану. Зробити відкриття вченим з SLAC вдалося за допомогою унікальної апаратури лабораторії, а замість метану (CH4) вони використовували стирол (C8H8) - його фізичні властивості більше схожі на речовину, на яку перетворюється метан при настільки колосальному тиску і температурі.

За допомогою лазера на вільних електронах LCLS (Linac Coherent Light Source) стирол розігріли до нормальної температури 5000 кельвінів (приблизно настільки спекотно буде, якщо забратися всередину Урану або Сатурну на 10 000 кілометрів), а тиск збільшили до 1,5 мільйонів бар - за словами одного з авторів експерименту, "це все одно, що поставити 250 африканських слонів на ніготь великого пальця".

В результаті вченим вдалося побачити, як вуглець, який входить в стирол, перетворюється на алмази, а решта речовини випаровується в атмосферу у вигляді водню.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше астрономи з Університету Меріленда запропонували нове пояснення того, чому обертання Урана відрізняється від інших планет Сонячної системи. На їхню думку, це пов'язано з гігантською системою кілець, яка існувала в минулому.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі