Згідно з даними дослідження вчених університету Каліфорнії, читати або переглядати новинні повідомлення про події більш небезпечно для психіки, ніж бути учасником подій.
Дослідження, опубліковане у науковому журналі Національної академії наук США, проводили на прикладі впливу ЗМІ на рівень стресу телеглядачів і читачів під час теракту у Бостоні 15 квітня 2013 року, пише USA Today. Через чотири тижні після трагедії на Бостонському марафоні вчені опитали 4675 дорослих, щоб визначити ступінь впливу на очевидців трагедії та впливу через ЗМІ.
"Шість годин впливу ЗМІ провокували куди більш високий рівень стресу, ніж прямий вплив на місці терактів", - йдеться у дослідженні.
Кожне нове повідомлення з подробицями про подію погіршує психологічний стан людей, тоді як безпосередні очевидці, які пережили подію, з часом починають заспокоюватися.
Таким чином, людині, якій постійно розповідають про негативну подію, починає здаватися, що вона позначиться і на її житті.
"Засоби масової інформації пролонгують негативний вплив", - підсумовують каліфорнійські дослідники.
Нагадаємо, теракт, про який йдеться у дослідженні, стався на фініші Бостонського марафону 15 квітня.
В результаті двох вибухів загинули три людини і близько 200 було поранено. Операція з затримання підозрюваних терористів братів Царнаєвих коштувала життя одному поліцейському.
Одного з терористів вдалося затримати через добу після трагедії. Він не визнав себе винним за жодним пунктом обвинувачення під час слухань у Федеральному суді округу Массачусетс. Його брат загинув під час затримання. !zn
Читайте також:
У Facebook з'явився додаток для створення сторінок пам'яті про померлих
Вчені винайшли "цифровий льодяник"
Британські вчені розкрили таємницю обертання давньоєгипетської статуетки