Вчені дізналися, коли птахи навчилися літати

Поділитися
Вчені дізналися, коли птахи навчилися літати Птахи почали літати приблизно 120 мільйонів років тому © Naked Science
Дослідники виявили останки незвичайного протоптаха.

Палеонтологи виявили в Китаї останки незвичайного протоптоха, який мешкав на Землі приблизно 120 мільйонів років тому і мав досить міцні кістки для польоту. Висновки дослідників опубліковані в журналі PNAS.

Два роки тому вчені знайшли останки вкрай дивного птаха, що отримав ім'я Pterygornis dapingfangensis. За своїми розмірами і зовнішнім виглядом, як припускають вчені, він був схожий на горобця, але при цьому птеригорніс помітно відрізнявся по анатомії від інших пернатих, що мешкали в лісах майбутнього Китаю на початку крейдяного періоду.

Ці відмінності, як виявили палеонтологи, в основному проявлялися в структурі кісток і в тому, як вони з'єднувалися одна з одною. Зокрема, багато кісток черепа, кистей, таза, хребта і деяких інших частин тіла повністю зрослися одна з одною, що зовсім не характерно для динозаврів і перших протоптахів, але є загальною рисою сучасних пернатих.

Причина цього проста – подібне об'єднання кісток робить скелет птахів більш міцним і більш пристосованим до тих навантажень, які вони змушені витримувати, маневруючи в повітрі під час польоту або під час зльоту. Що ще цікавіше, обидва скелета птеригорнисів належали молодим птахам, які не прожили і року, що говорить про те, що ця особливість анатомії не була наслідком старіння їх тіла, а новим еволюційним пристосуванням.

Все це дає підстави говорити про те, що перші літаючі птахи з'явилися не 90 мільйонів років тому, як вважалося раніше, а 120 мільйонів років тому. Разом з тим, як саме птахи отримали цю здатність, вчені на даний момент відповісти не можуть.

Раніше повідомлялося про те, що вчені виявили рештки унікального арктичного динозавра, який отримав назву Ugrunaaluk kuukpikensis, що означає "стародавня тварина річки Колвілл". У довжину даний динозавр досягав близько 7,5 м. У часи Ugrunaaluk kuukpikensis Арктика була вкрита хвойними лісами, а середньорічна температура була +7 градусів за Цельсієм.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі