Ізраїльські археологи виявили в північному Єрусалимі поселення, вік якого складає близько семи тисяч років. Як повідомляє Associated Press, поселення є найдавнішою знахідкою на даній території.
В ході розкопок археологи виявили два будинки зі стінами і підлогою, що досить добре збереглися. В поселенні також був виявлений керамічний посуд, кремнієві знаряддя і базальтова чаша. Як заявила керівник розкопок Роніта Лупу, знайдені предмети відносяться до епохи раннього енеоліту і датуються приблизно п'ятим тисячоліттям до нашої ери. Подібні предмети вже знаходили в інших регіонах Ізраїлю, але не в Єрусалимі. За її словами, "ми вперше виявили щось подібне в самому Єрусалимі. Мова йде про стале співтовариство, добре організоване, з невеликими поселеннями і цвинтарями".
На даний момент археологи не знають, наскільки великим було поселення. Розкопки велися на площі 50 квадратних метрів і вчені не планували розширювати площу проведення робіт.
Раніше археологи виявили на території півострова Орланн поселення, вік якого становив близько 1500 років. Розкопки проводилися на території площею у 91 тисячу квадратних кілометрів. Під час розкопок вчені виявили безліч скелетів тварин, риб і морських птахів, які показують, як змінилася фауна півострова за останні 1500 років. Крім того, археологи виявили також уламки скла і посуду і бурштинові і скляні намистини. За знайденим уламками зеленого скла вчені встановили, що жителі півострова підтримували торговельні відносини з мешканцями долини Рейну в Німеччині.