У Росії та Білорусі сьогодні є близько 50 роботів Да Вінчі. А в Україні поки що жодного. У той же час в ЄС, Ізраїлі чи США рахунок на операції, зроблені за допомогою хірургічних роботів Да Вінчі, йде на тисячі. Да Вінчі - це винахід фахівців з Американського космічного агентства NASA. Сьогодні ж урологія-онкоурологія і гінекологія-онкогінекологія є лідерами у використанні Да Вінчі. Про це у своїй статті для DT.UA пише Андрій Капустін.
"Насправді програма впровадження роботизованої хірургії в новій країні значно серйозніша, ніж просто знайти гроші й купити роботів. І це, до речі, не дуже залежить і від проведення базових реформ в охороні здоров'я. Оскільки питання продажу в ту чи іншу країну роботів насамперед вирішує фірма-виробник Intuitive Surgical. Саме Intuitive Surgical (а вони є монополістами на ринку) вирішує, чи давати тій або іншій країні ліцензію на користування Да Вінчі, чи не давати. Якими критеріями вони керуються, не цілком зрозуміло. Але вони вважають, що просто купити робота - недостатньо. Бо в країні має бути система, яка підтримує безпечне й професійне використання Да Вінчі. Щоб не було дискредитації бренда через погані результати. Адже сам по собі робот не забезпечує доброго результату. Потрібні лікарі. Потрібні пілоти", - сказав в інтерв'ю для DT.UA один із провідних ізраїльських спеціалістів у галузі робот-асистованої хірургії, онкоуролог Давід Какіашвілі.
Детальніше про застосування роботів-хірургів читайте в матеріалі Андрія Капустіна "За операційним столом - робот, або Коли в Україні стане доступною роботохірургія?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".