В Україні створили платформу з порадами з цифрової безпеки

Поділитися
В Україні створили платформу з порадами з цифрової безпеки На платформі Nadiyno можна знайти поради з цифрової безпеки © скриншот
На платформі можна знайти поради з захисту своїх даних, а також підтримку від фахівців.

В Україні запустили платформу Nadiyno, створену для екстреної допомоги з цифрової безпеки, повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

«Ми опинилися в першій у світі кібервійні, де країна-агресор використовує технології, пропаганду, дезінформацію та цифрові інструменти як справжню зброю. Тому кожен з нас мусить опанувати прості правила з цифрової безпеки, щоб підтримувати безпеку і стійкість як власного цифрового простору, так і цифрового фронту країни», - йдеться у повідомленні.

На платформі можна знайти інформацію про те, як захистити свій пристрій від прослуховувань, як скинути його до заводських налаштувань, як можна безпечно зберігати свої файли. Багато уваги приділено порадам для жителів тимчасово окупованих територій, адже окупанти переслідують за проукраїнську позицію, перевіряють смартфони мешканців та можуть прослуховувати їх.

Скріншот
Скріншот

Користувачі, які приходять на платформу з конкретним питанням, можуть скористуватися пошуком. Якщо людина хоче підвищити свою цифрову грамотність, але не знає, з чого почати, на сайті є розділ «Безпека за 10 хвилин», в якому зібрані відповіді на найпоширеніші запитання. У розділі «Почати з простого» зібрані покрокові інструкції для захисту найпоширеніших пристроїв та операційних систем.

На тлі спроб Росії анексувати чотири регіони України загарбники посилюють обмеження на тимчасово окупованих територіях, зокрема, закривають виїзд з них. Чоловіків, які залишаються, окупанти намагаються «мобілізувати» до лав окупаційних військ, жінок і дітей – використовують як «живий щит».

Тих, хто намагається виїхати, окупанти пропускають через жорстоку та принизливу процедуру «фільтрації». І йдеться не лише про спроби залякати і примусити до співпраці місцеве населення. Докладніше читайте у статті Олександра Клюжева та Олександра Неберикута «Окуповані. Як українців пропускають через фільтраційні табори».

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі