В ООН заявили, що Великий бар'єрний риф знаходиться під загрозою

Поділитися
В ООН заявили, що Великий бар'єрний риф знаходиться під загрозою Великий бар'єрний риф знаходиться в небезпеці через зміни клімату
Риф знаходиться під загрозою через глобальне потепління.

ООН розробила проєкт рішення про внесення Великого бар'єрного рифа в список таких, що «перебувають під загрозою». Таке рішення викликало шок у уряду Австралії, але його не можна вважати повною несподіванкою, повідомляє Science alert.

ЮНЕСКО і Міжнародний союз охорони природи визнають те, що Австралія прагне здійснити план «Риф 2050», але в той же час відзначають, що «видатна універсальна цінність Великого бар'єрного рифу» продовжує знижуватися.

Проєкт рішення розглянуть на засіданні Комітету всесвітньої спадщини, яке відбудеться онлайн в наступному місяці. Розробка такого проєкту важлива з кількох причин. Не остання з них те, що збереження Великого бар'єрного рифу є частиною прогресу Австралії в досягненні цілей Паризької кліматичної угоди.

Рекомендація віднести риф до знаходяться в небезпеці заснована на доповіді 2019 року, дані якого свідчать про те, що довгострокові перспективи для нього змінилися з «поганих» на «дуже погані». У ньому говориться, що глобальне потепління призвело до знебарвлення коралів в 2016 та 2017 років роках, за якими послідувало ще одне, в 2020 році.

У ньому також говориться, що рух Австралії за планом «Риф 2050» був «недостатнім для досягнення цілей» і що план вимагає жорсткіших заходів, в тому числі, пов'язаних з усуненням загроз, пов'язаних з глобальним потеплінням.

Поряд з іншими рекомендаціями, проєкт рішення містить заклик до міжнародного співтовариства «здійснити найамбітніші цілі щодо боротьби зі змінами клімату і виконати свої зобов'язання щодо захисту Великого бар'єрного рифу».

Незважаючи на те, що кліматичні зміни є основною проблемою, це лише один з чинників, які впливають на стан рифа. Так, погана якість води через потрапляння в океан стічних вод також впливає на корали.

Відзначається також, що план «Риф 2050» не цілком адекватно відповідає на загрозу з боку змін клімату. Проєкт ЮНЕСКО закликає Австралію внести в нього зміни і переконатися, що він також включає в себе реакцію на інші загрози, в тому числі, якість води.

Федеральний міністр навколишнього середовища Сусан Лей заявила, що уряд Австралії був «приголомшений» проєктом рішення. Незважаючи на те, що рекомендації Комітету всесвітньої спадщини не є обов'язковими до виконання, прийняття такого рішення має спонукати Австралію внести зміни в план захисту Великого бар'єрного рифа.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Університету Тасманії досліджували Великий Бар'єрний риф після масового знебарвлення коралів у 2016 році і встановили, що ушкодження виявилися не такими значними, як передбачалося, але різні частини рифу по-різному відреагували на аномально теплу воду.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі