Про це пише The Guardian, нагадуючи, що за підрахунками компанії PwC, близько 30% робочих місць у Великій Британії під загрозою зникнення через розвиток штучного інтелекту. У деяких секторах половина робочих місць може зникнути. В нещодавньому звіті International Bar Association вказано, що поширення роботів може призвести до того, що уряди ухвалять закон про квоти на працівників-людей.
А тим часом, країни намагаються розробити автономну зброю, яка була б здатна діяти самостійно і без контролю людини визначати свої подальші дії. Серед таких країн - США, Китай, Росія і Ізраїль.
Головний стратегічний радник Інституту дослідження міжнародної злочинності і правосуддя ООН Іраклі Берідзе каже, що нова команда в Нідерландах буде працювати над пошуком рішень, як технологічний прогрес можна використати для досягнення цілей ООН. При цьому, він додав, що існують значні ризики, пов'язані з технологіями, які потрібно вирішити.
"Якщо суспільства не адаптуються досить швидко, це може спричинити нестабільність", - сказав Берідзе.
"Одне з наших найбільш важливих завдань - це створити мережу експертів з бізнесу, інститутів, громадських організацій і урядів. Ми точно не збираємося наполягати на забороні чи зупинці технологій. Ми будемо вивчати, як нові технології можна використати для досягнення цілей ООН щодо сталого розвитку. Тому ми хочемо започаткувати конкретні проекти. Ми не дискусійний клуб", - сказав він.
Видання нагадує, що минулого року астрофізик Стівен Хокінг застерігав, що штучний інтелект може виявитися "або найкращим, або найгірщим, що сталося з людством". Також лідери компаній, які розробляють штучний інтелект, домовилися, що не будуть розробляти автономну зброю.
На початку ж цього року ООН створило спеціальний підрозділ, який буде базуватися в Гаазі і займатися питаннями впливу технологій.
"Різні підрозділи ООН мають проекти, які стосуються роботехніки і розробки штучного інтелекту. Зокрема, існують експертні групи щодо автономних бойових роботів. Але це тимчасові ініціативи. Наш центр перший постійний підрозділ ООН, який стосується цьго питання. Ми вивчаємо як ризики, так і вигоди", - сказав Берідзе.