В Японії зареєстрували випадки зараження раніше невідомим вірусом

Поділитися
В Японії зареєстрували випадки зараження раніше невідомим вірусом Вірус передається людині через укуси кліщів © depositphotos / Kalcutta
Вірус передається людям через укуси кліщів.

Вчені з Університету Хоккайдо спільно з колегами з міської лікарні Саппоро, лікарні Червоного Хреста в Нагаока, Центру інфекційних захворювань при Інституті громадського охорони здоров'я, Національного інституту інфекційних хвороб Університету Нагасакі, а також університету Ліверпуля виявили невідомий ортонайровірус, який передається людям через укуси кліщів. Зараження викликає різні симптоми: лихоманку, зниження рівня тромбоцитів і лейкоцитів в крові, а також порушення в роботі печінки, повідомляє Naked science.

Новий вірус назвали Йезо, з 2014 року ним заразилися мінімум сім осіб, смертельних випадків не зафіксували. У травні 2019 року в лікарні міста Саппоро поступив 41-річний чоловік з температурою 39 градусів Цельсія, болем в ногах і втратою апетиту. Під час прогулянки в лісі його вкусив кліщ.

«Лабораторні тести виявили лейкопенію (зниження кількості лейкоцитів) і лімфоцитопенію (падіння рівня лімфоцитів), тромбоцитопенію, а також значно підвищені рівні ферментів аспартатамінотрансферази, аланінамінотрансферази, креатинкінази, лактозодегідрогенази і білка феритину. Комп'ютерна томографія грудної клітки, черевної порожнини і таза з контрастом показала результати, що відповідають жировій хворобі печінки без аномального збільшення органу», - заявили вчені.

Через 15 днів пацієнта виписали з лікарні, у нього не розвинулося ніяких ускладнень. Але аналізи не виявили у нього ніяких відомих вірусів, які переносять кліщі. Через рік зі схожими симптомами госпіталізували 59-річного чоловіка, який перед цим здійснив пішохідний похід на гору недалеко від Саппоро.

Аналіз вірусів, виділений із зразків крові обох хворих, показав, що перед вченими новий ортонайровірус з роду Orthonairovirus порядку Bunyavirales, до яких належать в тому числі збудники конго-кримської геморагічної лихоманки, хвороби Найробі і лихоманки Дугбе. Після цього вчені перевірили ще раз зразки крові пацієнтів, у яких в останні роки виявлялися подібні симптоми після укусів кліщів. Виявилося, що від цього захворювання страждали ще сім осіб.

Скринінг зразків, зібраних у диких тварин в Хоккайдо з 2010 по 2020 рік, виявив антитіла до нового вірусу у місцевих оленів і єнотів, а РНК Йезо знайшли у трьох основних видів кліщів на острові: Haemaphysalis megaspinosa, Ixodes ovatus і Ixodes persulcatus. Ймовірно, що ці членистоногі і є переносниками захворювання.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше вчені з Медичної школи Університету штату Юта та Університету Рокфеллера визначили, як генетична мутація, виявлена у мишей і мавп, може допомогти в розробці методів боротьби з небезпечними вірусами у людей. Зокрема, мова йде про ВІЛ і Еболу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі