"Ми спеціально в цей раз провели порівняння приросту концентрації парникових газів в атмосфері і поставили їх в геологічну перспективу. Як ми можемо порівняти поточні рівні з тим, що ми коли-небудь спостерігали? Якщо ми подивимося на минулі 800 тисяч років, то ми можемо порівняти вимірювання СО2, які ми проводимо зараз, з вимірюваннями в крижаних кернів, в яких збереглися бульбашки повітря. Ми можемо відійти на 800 тисяч років тому, охоплює останній льодовиковий і міжльодовиковий періоди. У ці періоди варіації в концентрації СО2 також були близько 100 часток на мільйон, але вони знаходилися нижче рівня 280 частинок на мільйон", - сказала експерт ВМО Оксана Тарасова.
За даними дослідження, концентрація CO2 в 2016 році становила 403,3 частинки на мільйон. У 2015 році цей показник становив 400 часток на мільйон. "Причинами такого різкого стрибка стало поєднання природного феномена Ель-Ніньо і діяльності людини", - наголошується в повідомленні.
Фахівці нагадали про необхідність виконувати Паризьку угоду по клімату, яке містить низку заходів щодо зниження концентрації вуглекислого газу в атмосфері. Детальніше про нього читайте в матеріалі Івана Гайдуцького "Паризька кліматична угода: стратегія і кон'юнктура" в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".