Еласмозавриди – це сімейство загону плезіозаврів, його представники мали дуже довгі шиї. Жили ці рептилії між верхнім і тріасом кінцем крейдового періоду і зустрічалися у всіх водах світового океану.
Виявлений плезіозавр був найбільшим з відомих на даний момент еласмозаврид, завдовжки він був близько 11 метрів, а важив 13,4 метричні тонни. На думку дослідників, він належав до роду Aristonectes, однак вони не впевнені, чи є він представником нового виду (по знайденим решткам, як зазначається, про це судити важко).
Знайдена рептилія була вже дорослою особиною, але у неї не було такої довгої шиї, як у інших еласмозаврид, у нього було набагато менше шийних хребців. Полював плезиозавр, ймовірно, на безхребетних, а його розміри вказують на те, що видобутку в екосистемі було дуже багато.
Вперше останки були знайдені на острові Сімор ще у 1989 році. Разом з тим, дослідники поверталися на острів в 2005, 2012 і 2017 роках для того, щоб повністю вилучити останки. В результаті їм вдалося зібрати 800 кілограмів скам'янілих кісток.
Раніше повідомлялося про те, що вчені представили нову версію загибелі динозаврів. На думку вчених, падіння астероїда на мексиканському півострові Юкатан спричинило масштабні виверження вулканів на території сучасної Індії. Значна кількість вуглекислоти і сірководню в результаті даних вивержень потрапили в атмосферу і світовий океан, що призвело до справді глобальної катастрофи.