В Антарктиді з'явилася ще одна гігантська тріщина

Поділитися
В Антарктиді з'явилася ще одна гігантська тріщина Льодовик Ларсена може втратити 10% своєї площі © Naked Science
Нова тріщина розташовується в 10 кілометрах від виявленої в грудні 2016 року.

Вчені виявили в антарктичному шельфовому льодовику Ларсена нову гігантську тріщину, яка розташовується в 10 кілометрах від розлому, який був виявлений в грудні 2016 року. Як повідомляє Gizmodo, поява тріщин свідчить про те, що льодовик може незабаром "сповзти" в океан.

Нова тріщина була помічена на знімках, зроблених 1 травня. Вона є відгалуженням основного розлому, довжина якого на даний момент становить 160 кілометрів. Дослідники підкреслюють, що з лютого цього року він залишався стабільним, а нова тріщина – перше значна зміна, зафіксована з тих пір.

Разом з тим, вчені припускають, що рано чи пізно льодовик або більша його частина опиниться в океані, а шельф втратить приблизно 10% своєї площі. На думку дослідників, це може статися раніше, ніж передбачалося.

Українські вчені заявили про те, що озонова діра збільшує стіну, яка захищає Антарктику від повітря з теплих широт. Її зникнення може призвести до того, що потепління в Антарктиді буде йти ще більш швидкими темпами. Детальніше про процеси, що відбуваються в Антарктиді, та дослідження українських вчених читайте у статті Лідії Суржик та Володимира Драбчука "Українська Антарктида".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі