На даний момент температура в США на 3 градуси Цельсія вища, ніж в середньому в ХХ столітті. Якщо цей тренд збережеться до 29 лютого, коли закінчиться календарна зима, вона стане найтеплішою за 141 рік спостережень.
Минулий місяць став найтеплішим січнем в історії спостережень в Європі: температура була на 3,1 градуса вищою, ніж середня. На території Росії, Скандинавії і Канади температура була на 5 градусів Цельсія вищою за норму.
Ця зима не повинна була бути такою теплою: осінні тенденції показували, що Арктика має "відпустити" холод. За прогнозами метеорологів, зима повинна була бути більш суворою, ніж у минулому році. Але цього не сталося.
Система тиску, що отримала назву "арктична осциляція", схильна до коливань, посилюючи і послаблюючи вітри. Але, за словами метеорологів, подібний вплив не буває таким сильним і не триває так довго.
Чому так сталося, досі залишається загадкою для вчених, яку вони прагнуть розгадати. Ймовірно, це пов'язано зі змінами клімату, оскільки чотири найтепліших січня спостерігалися в останні чотири роки.
Звичайно, над Арктикою утворюється великий резервуар холодного повітря. Система тиску, яка розташовується над Північним полюсом, коливається між високим і низьким тиском, посилюючи і послаблюючи вітри. Коли вони слабкіші, холоду вдається "втекти".
Але цьогоріч цього не сталося.
Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій та культури.
У лютому температура в Антарктиді піднялася до рекордних значень. Термометр аргентинської станції зареєстрував дані у 18,3 градуси Цельсія, що на цілих 0,8 градуса вище за попередній рекорд.