Успішний запуск Falcon Heavy стане головним болем для конкурентів Маска - The Economist

Поділитися
Успішний запуск Falcon Heavy стане головним болем для конкурентів Маска - The Economist Falcon Heavy внесе зміни в космічний бізнес.
Космічному бізнесу доведеться подумати над тим, як конкурувати з дуже дешевими польотами в космос, які пропонує SpaceX.

Це був не найпотужніший запуск, який хоч колись відбувався в Космічному центрі Кеннеді. Майже пів століття тому тут стартувала велетенська Saturn V, яка використовувалася програмою "Апполон".

Але попри те, що Falcon Heavy мала лише половину тяги своїх попередників-гігантів, її успішний старт довів, що вона найпотужніша і найбільш технологічно досконала ракета на планеті.

Про це пише The Economist. Засновник SpaceX Ілон Маск був відвертим щодо можливості, що запуск може грандіозно провалитися. Вірогідність такого феєрверку зібрала найбільший натовп глядачів на мисі Канаверал з часів програми Space Shuttle, а також півмільйонну аудиторію, яка стежила за запуском онлайн.

Після затримки, спричиненої сильним вітром, глядачі врешті стали свідками технологічної філігранності. Більшість ракет - це одноразове чудо. Всі їхні частини падають в море чи згорають в атмосфері після доставки вантажу на орбіту. Однак, SpaceX просуває ідею про повернення ракет на землю для подальшого повторного використання. Відновлення однієї ракети вже дуже вражає. Falcon Heavy зроблена з трьох окремих ракет-носіїв, з'єднаних між собою. І SpaceX каже, що збирається відновити для повторного використання кожну з них.

Видання нагадує, що під час вчорашнього запуску дві складові ракети Falcon Heavy успішно і майже синхронно приземлилися. А от центральна з них не змогла самостійно повернутися на платформу у морі. Навіть попри те, що одна з ракет зазнала невдачі, це була лише невеличка прикрість на тлі великого успіху.

Falcon Heavy була не просто промо-акцією для компанії Ілона Маска. Її успішний запуск став ще одинм аргументом для політики виробництва модульних компонентів для побудови цілого флоту дешевих космічних кораблів багаторазового використання.

Розвиток ракети Маска сильно контрастує з розробкою NASA під назвою Space Launch System (SLS). Про її існування стало відомо в 2011 році, коли SpaceX була лише стартапом, який зміг запустити супутник на орбіту. Зараз цей стартап успішно здійснив 18 місій, відновив 14 ракет-носів і п'ять з них ще раз відправив у космос. У свою чергу, SLS заснована на розроблених ще у 60-х роках двигунах, які лишилися від програми Space Shuttle. Ракета досі не здійснила жодного польоту. Можливо, це станеться в 2020 році. Розробка NASA була започаткована лише для того, щоб зберегти існуючі робочі місця в космічній індустрії США.

За день до запуску Falcon Heavy Маск амбітно заявив, що успіх буде означати, що для конкурентів все скінчено. Здатність SpaceX повторно використовувати ракети буде означати, що її ціни значно нижчі, ніж у конкурентів. 90 мільйонів доларів за запуск - це лише чверть від вартості іншої потужної ракети Delta IV Heavy, яку спільно розробляють Lockheed Martin і Boeing. При цьому, ця ракета здатна нести лише половину вантажу, який може вивести на орбіту Falcon Heavy.

Втім, майбутні ракети SpaceX будуть теж більші і потужніші. В понеділок Маск розповів про можливість побудови Falcon Super Heavy, у якої буде 5 ракет-носіїв і 45 двигунів. Втім, постає питання, чи достатньо великий ринок для таких потужних ракет. Delta IV Heavy з 2004 року здійснила лише 9 запусків. Але якщо запуск і подальша розробка SLS буде скасована, приватні компанії зможуть зацікавити NASA своїми велетенськими ракетами, які пригодяться для місій на Місяць.

У вівторок, 6 лютого, важка ракета Falcon Heavy стартувала з космодрому центру імені Кеннеді в штаті Флорида. На борту судна знаходиться особистий автомобіль Маска - Tesla Roadster червоного кольору. У його салоні грає композиція Space Oddity Девіда Боуї.

Згодом, засновник компаній Ілон Маск опублікували відеозапис, на якому зафіксовано його особистий автомобіль Tesla Roadster на земній орбіті.

Поділитися
Підготував/ла Лесь Димань
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі