Усі будівлі в Амстердамі, збудовані після 2025 року, повинні складатися з деревини або інших біоматеріалів (коноплі або пробки) мінімум на 20%. Про це йдеться в угоді Green Deal Timber Construction, підписаній усіма 32 муніципалітетами Амстердама, передає Dezeen.
Таким чином місцева влада сподівається знизити використання у будівництві сталі та бетону, які в процесі виробництва створюють велику кількість вуглекислого газу. Місто планує досягти «кліматичної нейтральності», тобто зниження до мінімуму викидів парникових газів до 2050 року. Нові правила у будівництві мають скоротити викиди у місті на 220 тисяч тонн на рік.
Раніше використання деревини у будівлях до 25,9 метра схвалили в Нью-Йорку, а перед цим - в уряді Франції вирішили, що з 2022 року всі нові громадські будівлі в країні мають бути збудовані не менш ніж на 50% з деревини чи інших природних матеріалів.
Тим часом Україна планує досягти кліматичної нейтральності після 2060 року, заявив президент України Володимир Зеленський на Конференції ООН з питань зміни клімату COP26 у Великій Британії. Перш ніж йти на такий крок, як Амстердам, українським містам варто розібратися хоча б із забудовами у непередбачених для цього місцях. Наприклад, нещодавно у Києві зменшили розмір екопарку на Осокорках на користь забудовника.