Ультрафіолетове світло Urban Sun від Studio Roosegaarde очищає громадські місця від коронавірусу

Фото Відео
Поділитися
Studio Roosegaarde запропонувала проєкт, який використовує ультрафіолетове випромінювання для дезінфекції відкритих просторів

Натхненний світлом сонця і науковими дослідженнями, які доводять, що певне випромінювання може безпечно очистити в повітрі до 99,9% коронавірусу, Studio Roosegaarde запустила перше в світі міське сонце - Urban Sun. Про це повідомляє Dezeen.

Даан Русегаарде, його команда дизайнерів, зовнішніх експертів і вчених кинули виклик сонцю, щоб дізнатися, як сила світла може бути використана для боротьби з коронавірусом та поліпшити умови для життя. Дослідження показують, що, хоча традиційний ультрафіолетове світло з довжиною хвилі 254 нанометра шкідливе, ультрафіолетове випромінювання з довжиною хвилі 222 нм дійсно може безпечно дезінфікувати повітря.

Urban Sun може бути використаний як додатковий рівень захисту до діючих карантинних правил.

Засновник студії Даан Русегаарде заявляє, що мета проекту полягає в тому, щоб зробити публічні збори можливими вперше з тих пір, як Covid-19 перетворився на глобальну пандемію.

«Ми можемо позбавити відкритий простір від вірусів на 99,9% за лічені хвилини, в залежності від погоди і місця розташування, тому ймовірність захворювання або зараження тут значно знижується», - сказав дизайнер.

Studio Roosegaarde запевняє, що Urban Sun може зробити вокзали, школи і площі більш безпечними. Прилад встановлюється на системі кабелів на висоті більше чотирьох метрів, може направляти великий конус дезинфікуючого світла на простір внизу.

Studio Roosegaarde

«Мета не в тому, щоб сказати, що нам не потрібна вакцина або нам не потрібні маски», - пояснив Рузегаарде. «Urban Sun не лікує коронавірус, але дозволяє проводити громадські збори в безпеці».

Русегаарде сподівається залучити Urban Sun на великомасштабні заходи, такі як Олімпійські ігри або фестиваль Burning Man, але також вважає, що його можна використовувати для створення більш безпечних місць для зустрічей на дизайнерських ярмарках і фестивалях, таких як Salone del Mobile в Мілані або Венеціанська бієнале архітектури.

«Великі культурні заходи мають велике значення для нашої культури, але прямо зараз ми оточені пластиковими бар'єрами і наклейками, що нагадують тримати дистанцію, тому ми застрягли в наших екранах  в Zoom», - сказав Рузегаарде в своєму інтерв'ю Dezeen. «Нам потрібно спроектувати нову нормальність, адже, якщо ми не є архітекторами нашого майбутнього, то ми його жертви».

Русегаарде часто працює зі світлом в своїх проектах. Крім створення візуальних інсталяцій, він зацікавлений у використанні світла як інструмента для вирішення дизайнерських завдань. Наприклад, проект Grow, світлову інсталяцію, покликану підкреслити красу сільського господарства, а також поліпшити зростання сільськогосподарських культур.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі