"Укргідроенрего" планує виробництво "зеленого" водню

Поділитися
© wikipedia
Для виробництва передбачається використати німецькі технології.

ПрАТ "Укргідроенерго" готується до реалізації пілотного проекту з виробництва "зеленого" водню в Україні.

Про це повідомив генеральний директор "Укргідроенерго" Ігор Сирота під час зустрічі з радником з економіки та енергетики посольства Німеччини в Україні Сіріаком Массюе.

Під час зустрічі сторони обговорили перспективні проекти, які реалізовуватимуть українські гідроенергетики у найближчому майбутньому, а також зупинилися на питаннях можливого співробітництва у цьому напрямку.

Гендиректор “Укргідроенерго” поінформував дипломата про стан справ на Каховській ГЕС, яка тимчасово знаходиться на окупованій території Херсонщини, та розповів про потреби компанії для оперативного реагування у разі обстрілу об'єктів гідроенергетики.

Також Ігор Сирота ознайомив Сіріака Массюе зі стратегічними проектами.

“У найближчому майбутньому на станціях “Укргідроенерго” ми маємо намір реалізувати проект із будівництва систем накопичення енергії, який стане найбільшим у Європі. Це дозволить ще краще балансувати енергосистему. Наразі проводиться тендер на розробку техніко-економічного обґрунтування, і до кінця 2024 року ми маємо завершити цей проект”, - повідомив Ігор Сирота.

За його словами, наприкінці цього року планується також розпочати будівництво третьої черги Дністровської гідроакумулюючої станції у складі 5-7 гідроагрегатів.

Вже збудовано дві черги ГАЕС загальною потужністю 1296 МВт. Потужність третьої черги становитиме 972 МВт.

"Крім того, ми шукаємо інвесторів для будівництва Канівської ГАЕС потужністю 1000 МВт та Каховської ГЕС-2, загальна потужність якої становитиме 280 МВт", - повідомив гендиректор "Укргідроенерго".

Проект з електролізного виробництва водню потужністю 1 МВт буде реалізовано на Дніпровській ГЕС власним коштом. Його завершення очікується вже у першому півріччі наступного року.

"На початку жовтня плануємо укладання контракту з німецькою компанією MAN Energy Solutions", - зазначив генеральний директор Укргідроенерго Ігор Сирота.

Сиріяк Массює подякував за презентацію потенціалу української гідроенергетики та наголосив на необхідності більш тісної співпраці між українською та німецькою сторонами.

“Я знав, що “Укргідроенерго” відіграє важливу роль у надійному функціонуванні об'єднаної енергосистеми України. Сьогодні вкотре у цьому переконався. Сподіваюся, ми триматимемо тісний контакт і ще більш активно співпрацюватимемо для інноваційного розвитку української гідроенергетики", — зазначив німецький дипломат.

У квітні відбулося підписання меморандуму про взаєморозуміння між найбільшою гідроенергетичною компанією країни, німецькою транснаціональною компанією MAN Energy Solutions та глобальним постачальником обладнання та послуг для гідроелектростанцій ANDRYTZ HYDRO щодо розробки та реалізації проектів із виробництва «зеленого» водню в Україні.

Найбільша гідрогенеруюча компанія України "Укргідроенерго" - це приватне акціонерне товариство, 100% акцій якого належать державі в особі Кабінету Міністрів України.

До складу компанії входять десять станцій на річках Дніпро та Дністер — Київська ГЕС, Київська ГАЕС, Канівська ГЕС, Кременчуцька ГЕС, Середньодніпровська ГЕС, Дніпровська ГЕС-1 та Дніпровська ГЕС-2, Каховська ГЕС, Дністровська ГЕС, Дністровська ГАЕС. Канівська ГАЕС та Каховська ГЕС-2 знаходяться у процесі підготовки до будівництва.

На початок 2022 року загальна кількість гідроагрегатів на станціях товариства становить 104, а їхня сумарна встановлена потужність досягла 6 208,3 МВт.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі