Українці читають англійську Вікіпедію частіше українську
14 сiчня, 2011, 12:31
Поділитися
Більшість українських читачів Вікіпедії вважають за краще читати російськомовні статті, а українською мовою читають навіть рідше ніж англійською. Про це повідомили в українському відділенні фонду Wikimedia. Більшість українських читачів Вікіпедії вважають за краще читати російськомовні статті, а українською мовою читають навіть рідше ніж англійською. Про це повідомили в українському відділенні фонду Wikimedia. Згідно зі статистикою фонду, в четвертому кварталі 2010 року 67,4% статей, що були переглянуті з території України, були російською мовою, 15,1% - англійською і 15% українською.
Водночас, у фонді зазначили, що спостерігається тенденція до збільшення частки відвідувань сторінок Вікіпедії українською мовою. Оскільки в третьому кварталі 2010 року на частку російськомовних статей припадало 68,5% переглядів, англомовних - 19,4%, україномовних - 9,6%.
У Wikimedia зазначають, що українська Вікіпедія займає 16 із 270 мовних версій глобальної енциклопедії за кількістю статей (понад 250 тисяч), і 24-е за відвідуваністю (близько 1 млн сторінок на день). До того ж за даними фонду, на Україні припадає 0,9% від глобальної кількості переглядів Вікіпедії.
Найпопулярнішими статтями української Вікіпедії були статті про Україну (346,6 тисяч переглядів), українського поета Тараса Шевченка (218,7 тисяч переглядів), українську мову (185,9 тисяч переглядів), всесвітню історію 20 століття (138,9 тисяч переглядів) , ще про одного українського поета Івана Франка (136,7 тисяч переглядів), безпосередньо про Вікіпедію (136,1 тисяч переглядів), про Київську Русь (120,8 тисяч переглядів), про онлайновий тлумачний словник української мови slovnyk.net (118,9 тисяч переглядів), а також про Львів та Київ.
У цілому 26,7% статей української Вікіпедії присвячені регіонах і населених пунктах, ще 21,6% - різним поняттям, 15% - об'єктам природи і цивілізації, 13,3% - персоналіям. Тема астрономії (11,8% статей) є найбільш популярною серед українських авторів після теми населених пунктів. Наступні теми суспільствознавства (9,9% статей), фізичної географії (5% статей), гірничої справи (3,8% статей), музики (3,7% статей) і виробництва (3,5% статей).
Раніше сьогодні, 12 січня, директор громадської організації «Вікімедіа Україна» Юрій Пероганич заявив, що українська Вікіпедія може наздогнати фінську за кількістю статей, і таким чином, вийти на 15-е місце в світі за цим показником.
За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Поділитися
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайкаФлудПорушення дійсного законодвства УкраїниОбраза учасників дискусіїРекламаРозпалювання ворожнечіОзнаки троллінгу й провокаціїІнша причинаВідмінаНадіслати скаргуОК