Трьом українським бійцям, які втратили руки на війні в Донбасі, в Італії встановили міопротези. Штучні руки працюють завдяки імпульсам, які виникають при скороченні м'язів. Пальці протеза стискуються, достатньо людині про це подумати.
За словами Алли Ромашко, директора з адміністративної роботи проекту "Життя без кордонів", протези виготовлені італійським презприятием "Корпора", вартість - по 39-42 тисячі євро кожен. Подібні руки роблять у Герамнії, США і Канаді, але там це буде коштувати набагато дорожче. Поставити протези нашим бійцям вдалося з допомогою держслужби у справах ветеранів АТО і Мінсоцполітики.
Для військових протезування було безкоштовним, і обслуговування протезів буде за рахунок держави і волонтерів.
Боєць батальйону "Полтава" 24-річний Олександр Піддубний втратив кисть лівої руки під Дебальцеве. Як зізнається Олександр, протез на 65% виконує функцію руки. За допомогою його вдається зав'язати шнурки і розстебнути гудзики.
Олександр Охріменко з Переяслав-Хмельницького до війни займався ремонтними роботами. Під Волновахою він підірвався на розтяжці і позбувся руки. Завдяки новому протезу Олександр планує повернутися до роботи. Він вже може водити скутер, брати нової рукою чашку і лінійку.
Сорокарічному Андрію Шараєнко у квітні під Горлівкою відірвало праву руку разом з ліктем під час мінометного обстрілу. Через високу ампутацію протез може виконувати менше функцій. Однак Андрій вчиться працювати і протезом, і лівою рукою як правою. Чоловік сподівається повернутися в армію і допомагати солдатам по мірі сил – готувати їсти, носити речі.
Незабаром в Італію на протезування вирушать ще шість бійців.
Нещодавно українські вчені анонсували виробництво в Україні біонічних протезів для учасників АТО. Якщо створювати такі протези в нашій країні, як кажуть розробники, це буде коштувати вдвічі дешевше, ніж за кордоном.