Автор вказує, що сьогодні мулові поля станції перевантажені більш ніж втричі, що загрожує потраплянням опадів стічних вод до ріки Дніпро. У зв'язку з тим, що Дніпро сьогодні забезпечує потреби у водопостачанні 70% населення країни, попадання в нього нечистот може спровокувати екологічну катастрофу.
Загакайло зазначає, що зараз, аби уникнути небезпеки, "Київводоканал" реалізовує проект реконструкції очисних споруд із залученням кредиту Японії, що передбачає спалювання мулу.
Фахівці інституту "Укрводпроект", Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії НАНУ, Національного університету біоресурсів і природокористування України, а також Київського національного університету ім. Тараса Шевченка запропонували альтернативне рішення – енергоекономну технологію компостування опадів та виробництва органо-мінеральних добрив для зеленого ландшафтного будівництва.
Зазначається, що технологія вже успішно пройшла апробацію в Запоріжжі. Вчені доводять доводять доцільність переробки мулу методом компостування, акцентуючи увагу на високій удобрювальній цінності опадів стічних вод.
Детальніше про запропоновану українськими фахівцями технологію біоконверсії опадів стічних вод читайте в статті Оксани Загакайло "І буде місто-парк" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".