Український розділ Вікіпедії почав безстроковий щоденний півгодинний страйк у зв'язку з публікацією і набранням чинності 22 січня закону №3879, авторами якого є Вадим Колесніченко та Володимир Олійник, який збільшує відповідальність за участь у протестах. Про це у вівторок, 21 січня, повідомляє прес-служба громадської організації "Вікімедіа Україна".
"Спільнота оголошує про встановлення банеру на знак протесту і оголошує про щоденний 30-хвилинний страйк з 16:00 до 16:30 за київським часом україномовного розділу Вікіпедії, починаючи з вівторка 21 січня 2014 року, під час якого сторінки не будуть доступними для читачів з усього світу, щодня", - йдеться в офіційній заяві.
При цьому в колективі Вікіпедії вважають, що під прийняте в законі визначення "екстремізму" можна підвести практично будь-який протест проти влади.
"Спільнота вважає вкрай небезпечними положення цього закону, що дозволяють блокувати веб-ресурси, які займаються розповсюдженням екстремістської інформації і про покарання за наклеп, під що можна підвести будь-який матеріал, що має антиурядовий напрямок і його джерелом не є офіційні сайти органів влади України", - заявили у Вікіпедії.
Нагадаємо, що після блискавичного прийняття в режимі ручного голосування парламентською більшістю з числа депутатів Партії регіонів, КПУ та деяких позафракційних пакету скандальних законопроектів, які посилюють відповідальність за участь у масових протестах і їхнього підписання президентом Віктором Януковичем у Києві почалися сутички маніфестантів з міліцією.
20 січня, вже у розпал сутичок, закони було надруковано і оприлюднено "Голосом України" у вівторок, 21 січня. Закон "Колесніченка-Олійника" набирає чинності з середи, 22 січня. !zn