Україна знову відклала запуск свого першого телекомунікаційного супутника

Поділитися
Україна знову відклала запуск свого першого телекомунікаційного супутника Україна ніяк не може запустити свій перший супутник через нестачу грошей © inpress.ua
При підготовці до виведення на орбіту телекомунікаційного супутника "Либідь" учасники проекту вирішили побудувати резервну станцію управління. Для реалізації проекту планують залучити додаткові $ 15 млн.

Україна у черговий раз перенесла дату запуску свого першого телекомунікаційного супутника "Либідь" через нестачу коштів.

Спочатку планувалося, що об'єкт буде виведено на орбіту ще в 2012 році, до футбольного чемпіонату Євро. Але пізніше термін було перенесено на 28 грудня 2013 року. Коли тепер відбудеться запуск, невідомо.

Нова затримка виникла через необхідність переналаштування супутника: Україна затягнула узгодження використання радіочастот, і в результаті закріплена за Україною позиція відійшла Франції. Крім того, при підготовці до виведення "Либіді" на орбіту учасники проекту вирішили побудувати резервну станцію управління. Перша зараз будується в Євпаторії, а друга імовірно буде у Дунаївцях Хмельницької області. Поки її не побудовано, планується тимчасово орендувати інфраструктуру за кордоном.

Для реалізації проекту необхідні додаткові $ 15 млн. Їх збираються залучити у вигляді кредиту під державні гарантії, свідчить внесений у Верховну Раду законопроект.

Фактичний старт проекту "Либідь" було дано в грудні 2009 року, коли канадська компанія MacDonald, Dettwiler and Associates перемогла в конкурсі на створення космічного апарату для "Укркосмосу". Вартість контракту склала $ 254 млн. Кошти були залучені у вигляді десятирічного міжнародного кредиту.

"Либідь" буде надавати послуги супутникового телебачення та послуги зв'язку за технологією VSAT, в тому числі й інтернет-доступ, а також забезпечувати телекомунікації для державних потреб. За станом на серпень апарат готовий на 65%. Супутник зможе ретранслювати до 900 телеканалів, а термін окупності цього проекту складе 11-12 років. Сам апарат пропрацює трохи більше - 15 років. !zn

Читайте також:

Японці не змогли запустити в космос нову ракету Epsilon, яку будували 12 років

Російський військовий супутник, що зійшов з орбіти, згорів в атмосфері

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі