Україна здатна налагодити виробництво надсучасної броні для потреб АТО

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна здатна налагодити виробництво надсучасної броні для потреб АТО Україна здатна налагодити виробництво надсучасної броні для потреб АТО
Доктор фізико-математичних наук Максим Стріха розповів про новітні розробки українських вчених у сфері оборонної промисловості.

Щоденні відомості з зони АТО показують, наскільки актуально в умовах застосування терористами найсучасніших російських засобів ураження підвищення рівня захисту бронетехніки Збройних сил України.

Про це у своїй статті для ZN.UA пише віце-президент Академії наук вищої школи України, доктор фізико-математичних наук Максим Стріха.

"Рішення цієї задачі потовщенням броні є неприйнятним, оскільки призводить до значного збільшення бойової маси бронетехніки і втрати нею належної маневреності. Але можна піти по шляху використання для виробництва броні нових легких надміцних металевих і керамічних композиційних матеріалів, зокрема на основі оксиду алюмінію та карбіду бору", - відзначає вчений.

Максим Стріха нагадав, що вчені НТУУ "КПІ" розробили і принципово нові армовані керамічні матеріали, які являють собою матрицю з надтвердої тугоплавкої сполуки, армовану регулярно розташованими волокнами іншого надтвердої тугоплавкої сполуки.

"По твердості, міцності та в'язкості руйнування такі матеріали в 3-4 рази перевищують аналогічні характеристики матеріалів, з яких виготовляється сучасна броня. Важливо, що Україна здатна сама виробляти броню різноманітного застосування", - пише він.

"Але можна йти не тільки по шляху зміцнення самої броні. Серед лауреатів Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій цього року - робота "Розробка та впровадження технологій створення динамічного захисту броньованої техніки нового покоління", виконана колективом вчених з різних установ, помітне місце в якому займають фахівці з "Базового центру критичних технологій "Мікротек" МОН України. Результат п'ятнадцятирічної роботи фахівців - створення комплексу динамічного захисту "Ніж" і противотандемной динамічного захисту "Дуплет". За своїм бойовим можливостям вони значно перевершують всі відомі на сьогодні іноземні зразки. Ці системи підвищують рівень захисту в 1,5-2,5 рази в порівнянні з кращими світовими аналогами динамічного захисту "Контакт" (Росія) і "Блейзер" (Ізраїль)", - зазначив Він.

Подробиці читайте у газеті "Дзеркало тижня. Україна" у статті Максима Стріхи "Наука воєнного часу: особливі запити, особливі вимоги". !zn

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі