Україна може програти сусіднім країнам у конкуренції за інвесторів в ІТ-сфері - експерт

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Україна може програти сусіднім країнам у конкуренції за інвесторів в ІТ-сфері - експерт Україна поки цікава для інвесторів своєю спрощеною системою оподаткування - експерт
У нинішній ситуації зниження податкового навантаження є єдиним виходом, який дозволить конкурувати Україні в глобальному масштабі.

Через кризу та війну темпи зростання експорту ІТ-послуг знизилися, порівняно з 2011-2012 рр. (коли зростання становило 27%) і 2013-м - зі зростанням 30%. У 2015 р. цей показник упав до 7%. Україні на п'яти наступають сусіди: активно ростуть ІТ-ринки в Польщі (22%), Румунії (19%) і Білорусі (12%), пише експерт Дмитро Овраченко у своїй статті для DT.UA.

"Україна поки що цікава для інвесторів своєю спрощеною системою оподаткування. Але й сусіди не сидять склавши руки. Адже і в багатьох країнах світу діють спеціальні умови, спрямовані на створення робочих місць в ІТ-сфері", - зазначає він.

Так, у Польщі, попри загальну систему оподаткування, якою користується ІТ-бізнес, відшкодовується 30% витрат (до 1 січня 2016 р. було 50%) за креативну діяльність.

Також, за словами автора, для ІТ-компаній у Білорусі в Парку високих технологій не встановлюються податки на прибуток, ПДВ, митні платежі. Підприємство звільняється від земельного податку протягом трьох років. При цьому ще є 9-відсоткова пільга на податок на доходи фізичних осіб, обмежується максимальна база для внесків на соціальне страхування.

Якщо велика ІТ-компанія відкриває центр розробок в Румунії, то в перші три роки їй відшкодовують 150% витрат. "Це означає, що не тільки відшкодовують усі витрати, а ще й накидають за три роки 50% за рахунок спеціального гранту від Євросоюзу. Усе це спрямовано на розвиток ІТ. Окрім того, діє 3-відсоткова пільга для податку на прибуток підприємств за спрощеною системою оподаткування і 0% на доходи фізосіб у разі підтвердження креативної роботи", - розповідає Овраченко.

Читайте також: Кремль лякає міжнародні ІТ-компанії посиленням контролю – FT

Експерт також додає, що Україна у свідомості Заходу залишається "чорною ляпкою" на карті Європи. Ситуація погіршилася не тільки через стан перманентної війни. Головна причина - це корупція і нинішній безлад.

"Хоча в нинішній ситуації зниження податкового тягаря - єдиний вихід, який дозволить конкурувати у глобальному масштабі. І якщо кажуть, що в Польщі або Словаччині вищі податки, то там є і багато чого іншого: стабільніша ситуація, Євросоюз, відсутність зовнішніх загроз", - підсумовує він.

Детальніше про перспективи розвитку ІТ-сфери в Україні читайте у статті Дмитра Овраченко "Україна інноваційна: на п'яти наступають сусіди" у свіжому номері "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі