Україна готова повернутися до співпраці з Казахстаном на Байконурі з новою ракетою "Маяк-С3.9"

Поділитися
Україна готова повернутися до співпраці з Казахстаном на Байконурі з новою ракетою У КБ "Південне" вже є заміна ракеті "Зеніт"
В КБ "Південне" розробили заміну відомій ракеті "Зеніт", яка перевершує її за всіма характеристиками.

Дніпровське КБ "Південне" готове повернутися до співпраці з космодромом Байконур, тим більше що у українських ракетобудівників є що запропонувати космічній галузі Казахстану.

Відповідь генерального директора КБ "Південне" Олександра Дегтярьова на запитання головного редактора журналу "Космічні дослідження і технології" Нурлана Аселкана про готовність України забезпечити Казахстан ракетами "Зеніт" для запусків з "правого флангу" космодрому Байконур був коротким: "За всіма позиціями!", повідомляє Space.UA.

"По-перше, "Зеніт" народжений для Байконура та на Байконурі. І сьогодні технічний стан комплексу, пускової системи "Зеніт" повністю відповідає всім світовим стандартам. Їх треба брати і пускати. І у нас є розуміння і цей досвід.

Більш того, в КБ "Південне" розроблена ракета "Маяк-С3.9", яка за своїми характеристиками досить серйозно перевершує "Зеніт", але вона спроектована на основі використання старту байконурівського, морського старту і, звичайно ж, з нового старту теж може бути використана. Тобто, не тільки перспектива зенітівська.

По "Зеніту" у нас є проблема імпортозаміщення, і найболючіше місце тут - двигун першої ступені РД-171М. Але КБ "Південне" розробило двигун РД-815 тягою 250 тонн, і три таких двигуна складають перший ступінь ракети "Маяк-С3.9", що дещо вище за сумарним характеристиками, ніж 171-й двигун. На жаль, у нас є проблеми з виробництвом, і ми відстаємо з виготовленням матчастини для проведення повномасштабних випробувань, але ми в цьому напрямку рухаємося, і якщо об'єднати зусилля, то ми могли б дуже багато зробити", - сказав Олександр Дегтярьов на прес-конференції в рамках VII Міжнародної конференції "Космічні технології: сьогодення та майбутнє", яка пройшла в Дніпрі.

"Якщо говорити про Байконур взагалі, подивіться на стартапи малої ракети, у них є своє місце на ринку. А ми з Казахстаном давно ведемо розмову про малу ракету, і я радий, що цей діалог триває і сьогодні, і, на мій погляд, переходить в конкретну стадію. Ми хочемо на Байконур!" - підсумував Дегтярьов.

Детальніше про стан вітчизняної науки і чудові прилади читайте в матеріалі Германа Богапова "Валерій Корепанов: "Космічне агентство не підтримує науку"" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі