Україна зараз веде переговори із компанією Ілона Маска SpaceX для того, аби разом у грудні цього року запустити український супутник, повідомив міністр з питань стратегічних галузей Олег Уруський в інтерв’ю “Першому діловому” телеканалу. Мова йде про супутник “Січ 2-30 (2-1), над яким зараз працюють у державному конструкторському бюро “Південне”.
“Ми зараз інтенсивно працюємо з потенційною компанією, яка надає послуги з запуску. Тому що реально в нас є вікно запустити апарат у грудні 2021 року за допомогою іноземного оператора, яким в даному випадку є компанія SpaceX”, — заявив міністр.
За його словами зараз ведуться переговори про сумісність супутника та ракети носія.
Український апарат розробляється для того, аби отримувати зображення поверхні Землі у видимому й ближньому інфрачервоному діапазонах. Також він призначений для моніторингу параметрів магнітосфери планети.
“На сьогоднішній день апарат практично готовий. Він потребує кінцевого аналізу й експлуатаційних та технічних перевірок готовності його до запуску”, - додав Уруський.
1 лютого Уруський повідомив про те, що Україна до кінця 2021 року планує в прискореному режимі реалізувати проект з виведення власного супутника "Січ 2-30 (2-1)" на орбіту Землі. За його словами, це реально "за умови максимально ефективної роботи".
Нагадаємо, восени минулого року Державне космічне агентство України підписало домовленість з NASA в рамках програми “Артеміда” про співпрацю в цивільному вивченні і використанні Місяця, Марса, комет і астероїдів. Україна стала вже дев'ятою країною, що приєдналася до домовленостей.
В рамках програми NASA "Артеміда" у 2024 році планується повернення американських астронавтів на Місяць і проведення досліджень в районі її Південного полюса, де повинні знаходитися запаси води у вигляді льоду.
У NASA розповіли, що ці запаси можуть стати ключовим ресурсом для тривалих місячних місій, а також зможуть забезпечувати дослідження далекого космічного простору.