Україна не відмовляється від Starlink, але шукатиме додаткових провайдерів супутникового зв'язку – Федоров

Поділитися
Глава Мінцифри дав прес-конференцію на Web Summit, що проходить у Лісабоні.

Українадовіряє системі супутникового зв'язку Starlink, яку надає американський мільярдер Ілон Маск, але сподівається знайти додаткових провайдерів інтернет-зв'язку. Про це заявив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров на прес-конференції в Лісабоні, де відбувається найбільша в Європі технологічна конференція Lisbon Web Summit, повідомляє «Голос Америки».

"Одна з причин, чому я приїхав на Web Summit, - це пошук нових партнерів", - сказав Федоров. Він нагадав, що російські атаки у жовтні вивели з ладу 40% енергетичної інфраструктури України.

«Ми працюємо над цим питанням 24 години на добу. Росія б'є по енергетичній інфраструктурі, і іноді ми не маємо світла в будинках по вісім годин», — пояснив міністр.

Він провів прес-конференцію спільно з президентом компанії Microsoft Бредом Смітом, який оголосив про додаткову технологічну допомогу Україні у розмірі близько $100 мільйонів протягом 2023 року.

"Це дозволить уряду та іншим організаціям в Україні продовжувати надавати свої послуги та обслуговувати громадян України через хмару Microsoft і наші загальнодоступні центри обробки даних, розкидані по всій Європі", - сказав Сміт.

Відповідаючи на запитання агентства Reuters про продовження співпраці з Маском, Михайло Федоров відповів, що Starlink не згорне роботу в Україні.

«Ілон Маск публічно говорив про це, і ми мали з ним розмову з цього приводу, тому ми не бачимо проблеми в цьому плані», — зазначив Федоров.

Компанія Маска SpaceX розгорнула систему супутникового зв'язку Starlink над Україною відразу після вторгнення Росії і відтоді надала Києву тисячі терміналів, які дозволяють підключатися до Інтернету в місцях, недоступних іншим постачальникам інтернету. Starlink також використовується українськими військовими, зокрема для бойових операцій.

У вересні телекомпанія СNN повідомила про лист Маска до Пентагона, де говорилося, що SpaceX не може продовжувати безоплатно надавати послуги Україні, і про пропозицію Пентагону оплачувати ці рахунки з виділених з бюджету грошей для допомоги Україні.

Йшлося про понад 2200 низькоорбітальних супутників, які забезпечують широкосмуговим доступом до Інтернету понад 150 тисяч українських наземних станцій.

На початку жовтня Маск повідомив, що SpaceX витратила на постачання та обслуговування терміналів Starlink в Україні $80 мільйонів доларів, а до кінця року витрати компанії перевищать $100 мільйонів.

У середині жовтня Маск написав у «Твіттері», що підтримка терміналів коштує компанії близько 20 мільйонів доларів на місяць.Приблизно водночас Маск опублікував у «Твіттері» свій «мирний план», в рамках якого Україні пропонується поступитися Росії частиною своєї території. Нагадаємо, що цей план викликав гостру критику в українському суспільстві.

Незабаром, однак, Маск фактично дезавуював свої попередні пости, заявивши, продовжить оплачувати супутниковий зв'язок Starlink для України.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі