Учені виявили зміни в генах у нащадків тих, хто пережив Голокост

Поділитися
Учені виявили зміни в генах у нащадків тих, хто пережив Голокост Дослідження проводилося серед 32 єврейських чоловіків і жінок, які або пережили ув'язнення в концентраційних таборах, чи були очевидцями тортур © yosmi.ru
Дослідження американських вчених показує, що навколишнє середовище, у тому числі паління, харчування і стрес можуть впливати на гени дітей і, можливо, навіть онуків.

Дослідження на прикладі "гена Голокосту" доводить, що фактори навколишнього середовища можуть впливати на гени дітей, пише британське видання The Guardian.

Генетичні зміни, пов'язані з душевними травмами людей, які пережили Голокост, можуть бути передані їхнім дітям. Це явна ознака того, що досвід життя однієї людини може вплинути на подальші покоління, до такого висновку прийшли вчені на чолі з Рейчел Ієгуда в нью-йоркському медичному комплексі Маунт-Сінай.

Дослідження проводилося серед 32 єврейських чоловіків і жінок, які або пережили ув'язнення в концентраційних таборах, чи були очевидцями тортур під час Другої світової війни. Аналіз провели і серед їх дітей, які, як відомо, мають підвищену ймовірність стресових розладів, і порівняли результати з єврейськими сім'ями, які проживали за межами Європи під час війни. "Змінений ген у дітей можна пояснити тільки впливом на батьків Голокосту", - сказала Ієгуда.

Дослідження під її керівництвом виразно демонструє як передається "травма" від батьків до дитини, так зване "епігенетичне спадкування". Це ідея про те, що навколишнє середовище, у тому числі паління, харчування і стрес можуть впливати на гени дітей і, можливо, навіть онуків.

Гени, що містяться в ДНК, є єдиним способом передачі біологічної інформації між поколіннями. Втім, наші гени, модифікуються навколишнім середовищем весь час, деякі при цьому "вимикаються", а деякі "вмикаються".

Інші дослідження показали зв'язок між досвідом одного покоління і наступного. Наприклад, у дівчаток, народженим у голландок, які були вагітними під час сильного голоду в кінці Другої світової війни, ризик розвитку шизофренії був вище середнього.

Дослідники вже навіть довели, що деякі страхи можуть успадковуватись через покоління, принаймні у тварин. Так, вчені з Університету Еморі в Атланті навчили самців мишей боятися запаху вишні (використавши електричний струм). Незважаючи на те, що потомство цих мишей ніколи не стикалося з запахом вишні, вони здригалися при відчутті цього запаху. І навіть вже у деяких представників їх потомства теж була така реакція.

Раніше вчені заявили, що у ході еволюції людина втрачала десятки пар основ ДНК. В ході досліджень вчені прийшли до висновку, що в недавніх предків людини було набагато більше ДНК, але за два мільйони років, після виходу перших людей з Африки, людина втратила близько 27,96 мільйонів унікальних пар.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі