Учені випробували сонячну панель, яка збирає енергію в космосі

Поділитися
Учені випробували сонячну панель, яка збирає енергію в космосі Панель дозволяє передавати енергію в будь-яку точку на Землі © Новое время
Поки це тільки прототип, який запустили в травні 2020 року.

Вчені, які працюють на Пентагон, успішно випробували сонячну панель, яка збирає енергію в космосі, а потім може відправити її в будь-яку точку Землі. Як повідомляє «Новое время», панель призначена для найкращого використання світла, яке не проходить через атмосферу.

Завдяки цьому світло зберігає енергію синіх хвиль і залишається більш потужним, ніж сонячне світло, що досягає Землі. Синє світло розсіюється при вході в атмосферу, тому небо здається блакитним.

Панель - фотоелектричний радіочастотний антенний модуль (ФРАМ) - невелика - розміром з коробку з-під піци. Поки це лише прототип, який був запущений в травні 2020. Вона була прикріплена до орбітального літака X-37B, який облітає всю Землю кожні 90 хвилин.

Згідно експериментам, панель розмірами 30 на 30 сантиметрів здатна передавати на Землю 10 Вт енергії, цього достатньо, щоб живити планшет. Але в подальшому планується запуск набагато більшого числа панелей, що дозволить збільшити енергію, що генерується.

У разі успіху вчені очікують «революцію в генерації і перерозподілі енергії на планеті». Деякі навіть сподіваються, що таким чином можна буде забезпечити електроенергією цілі міста.

Розробники відзначають, що за допомогою таких панелей можна в будь-який момент направити енергію в будь-яку точку Землі, навіть якщо за секунду до цього її передавали в іншому напрямку. Наприклад, такі панелі можна використовувати під час стихійних лих, коли інфраструктура на планеті руйнується.

Підписуйтесь на наш Telegram-канал з новинами технологій і культури.

Раніше студент інженерного факультету Карви Ерен Мейген був названий першим в світі лауреатом премії Джеймса Дайсона в галузі сталого розвитку за його систему AuReus, в якій відходи сільськогосподарських культур перетворюються на облицювання, яке може генерувати чисту енергію з ультрафіолетового світла.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі