У Данії розроблено нову систему генерації електрики

Поділитися
Данська компанія Wave Star Energy завершила монтаж експериментальної установки, яка генерує електрику з енергії хвиль, у Північному морі біля мису Ханстхольм на північному заході країни.

Данська компанія Wave Star Energy завершила монтаж експериментальної установки, яка генерує електрику з енергії хвиль, у Північному морі біля мису Ханстхольм на північному заході країни.

Установка розташована в морі у 300 метрах від берега. З одного боку платформи, на якій змонтований експериментальний генератор, виступають два важелі, до кінців яких прикріплені округлі поплавці діаметром 5 метрів. "Поплавці виготовлені зі скловолокна, - пояснює Лоран Маркіc, технічний директор компанії. - У робочому положенні вони опущені на воду і розгойдуються хвилями, що змушує важелі переміщатися вгору-вниз. Кожен з важелів з'єднаний з гідравлічним циліндром, і через них рух поплавців передається, в кінцевому рахунку, на вал електрогенератора".

"Оптимальна висота хвилі - 2,5 метра, - каже Лоран Маркіз. - Але якщо хвилювання на морі посилюється настільки, що висота хвилі перевищує 3 метри, ми - щоб уникнути пошкодження установки - піднімаємо поплавці з води. А на випадок шторму у нас є можливість підняти всю платформу на висоту до 10 метрів. Це велика перевага нашої системи у порівнянні з іншими хвильовими установками, повністю зануреними у воду".

У конструкції, розробленій компанією Wave Star Energy Marquis, є й інші переваги. Наприклад, практично всі найбільш важливі компоненти обладнання знаходяться усередині платформи, тобто захищені від руйнівного впливу такого агресивного середовища як морська вода. Доступність платформи з суші істотно спрощує техобслуговування і ремонт. Окрім того, її встановлення дозволяє виробляти електроенергію і в умовах дуже слабкого хвилювання на морі, майже штилю.

Втім, у цієї концепції є, звичайно, і недоліки. Один з них полягає в тому, що вона непридатна для експлуатації у відкритому морі: у місці встановлення платформи глибина не повинна перевищувати 15 метрів. Там, де стоїть сьогодні прототип, глибина складає 7 метрів. Щоправда, за словами Лорана Маркіза, в одній тільки Європі місць, придатних для розміщення таких систем, чимало - крім Данії, вони є в Ірландії, Шотландії, Португалії і Франції.

Що ж стосується експериментальної установки біля мису Ханстхольм, то вона є, по суті справи, однією секцією великої хвильової електростанції, яку планується звести тут у 2011-2012 роках, попередньо демонтувавши прототип. Ця електростанція буде відрізнятися від нинішньої експериментальної установки тільки довжиною (70 метрів замість 40), кількістю поплавців (20 замість 2) і потужністю (500 кіловат замість 50).

За матеріалами Cybersecurity.ru

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі